Materiał Partnera

Kiedy warto zdecydować się na lampy ścienne?

Kiedy warto zdecydować się na lampy ścienne?

 Lamy naścienne, znane również jako kinkiety, rzadko kiedy stosowane są jako główne źródło światła w pomieszczeniu – istnieją jednak sytuacje, kiedy ich zastosowanie jest wskazane.

Kiedy oświetlenie górne jest wygodniejsze od górnego

Zdarzają się sytuacje, kiedy w danym pomieszczeniu zainstalowanie światła górnego okazuje się bardzo utrudnione. Możemy zetknąć się z tym problemem np. w otwartych rozległych klatkach schodowych, gdzie między sufitem na ostatnim piętrze a podłogą na pierwszym nie ma żadnej powierzchni, z której można swobodnie się dostać do instalacji elektrycznej. Trzeba wtedy użyć bardzo wysokich drabin, co jest z jednej strony niebezpieczne, a z drugiej dość wyczerpujące. Pamiętajmy przy tym, że lampy sufitowe tez wymagają konserwacji, czyli czyszczenia, naprawy oraz wymiany żarówek. Każdorazowe wspinanie się do lampy sufitowej w takiej sytuacji może okazać się wysiłkiem nieproporcjonalnym do sytuacji. Właśnie dlatego w takich pomieszczeniach zwykle instaluje się lampy ścienne – dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy i dużo bardziej bezpieczny. 

Kiedy chcemy podkreślić charakter miejsca

- Istotną zaletą kinkietów jest to, że pozwalają w dużej mierze kreować estetykę wnętrza poprzez doświetlanie tylko pewnych jego obszarów – wyjaśnia specjalista firmy Phenomena Light - Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które dobrze czują się w przyciemnionych, klimatycznych wnętrzach, a nie przepadają za równomiernym, mocnym oświetlaniem całego pokoju.

Kiedy chcemy rozdzielić światło

Krótko mówiąc chodzi o to, że w niektórych punktach pomieszczenia światło jest nam potrzebne bardziej, niż w innych. Przykładowo w sypialni więcej światła potrzebujemy do czytania w łóżku, czy przy toaletce, niż, w okolicy drzwi wejściowych. Lampy ścienne rozmieszczone w strategicznym miejscu pozwolą nam zaoszczędzić nieco energii – skoro możemy użyć tylko jednej małej lampy tam, gdzie jest taka potrzeba, to jest to tańsze niż używanie większej (i zużywającej więcej prądu) lampy do oświetlenia całego pomieszczenia.

Kiedy po prostu lubimy oświetlenie ścienne

Z gustami trudno dyskutować – niektóre osoby, czy to ze względów estetycznych czy praktycznych dużo lepiej czują się w pomieszczeniach oświetlonych za pomocą lamp ściennych. Jeśli należymy do tego grona, kinkiety to rozwiązanie właśnie dla nas. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór oświetlenia ściennego, z pewnością znajdziemy wśród nich lampy egzemplarze pasujące do wystroju naszych wnętrz.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz