Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zainwestować w stację uzdatniania wody?

Kiedy warto zainwestować w stację uzdatniania wody?

Woda jest bardzo ważnym składnikiem nie tylko naszej planety, ale i nas samych. Codziennie zużywamy ją m.in. do spożycia, zmywania, kąpieli i prania. Jest ona niezbędna dla naszego życia, ale w wielu przypadkach występuje problem z jej jakością. W ujęciach komunalnych jest ona nadmiernie chlorowana, a stare sieci przemysłowe wtórnie ją zanieczyszczają. W takich przypadkach warto zadbać o uzdatnianie wody dzięki instalacji odpowiedniej stacji.

Jakie są korzyści ze stacji uzdatniania wody?

Z powodu twardej wody w czajnikach, bateriach kuchennych i łazienkowych oraz na grzałkach zmywarek i pralek tworzy się duża ilość kamienia przyczyniającego się do awarii sprzętów domowych, armatury łazienkowej czy instalacji grzewczych. W domach pojawiają się również rdzawe zacieki oraz nieprzyjemny zapach chloru.

Aby pozbyć się tych wszystkich niedogodności, warto zainwestować w stację uzdatniania wody, która przynosi wiele korzyści przekładających się na codzienne życie. Świeżość, lepsze samopoczucie, ochrona rur, ograniczenie zużycia energii, a co za tym idzie – mniejsze koszty.

Gdzie montuje się urządzenie do uzdatniania wody?

Przed podjęciem decyzji o montażu należy ustalić właściwości fizykochemiczne oraz bakteriologiczne wody, jakiej używamy. Takie dane możemy uzyskać z sanepidu (jeżeli pobieramy ją z wodociągu) lub po wykonaniu usługi ekspertyzy (jeśli czerpiemy ją ze studni). Do stopnia zanieczyszczenia wody dobierany jest bowiem odpowiedni system uzdatniania.

Urządzenie instaluje się zwykle w pobliżu domowego ujęcia wody, działa ono automatycznie i nie wymaga codziennej obsługi, ponieważ systemy są wyposażone w inteligentny system sterowania przepływowego i system regeneracji – wyjaśnia ekspert firmy Gresan, która realizuje kompleksowe usługi związane z budową mieszkań, domów, osiedli i obiektów medycznych. Ponadto oferuje pełen zakres robót instalacyjnych oraz robót w zakresie sieci wodno-kanalizacyjnych i cieplnych, a także stacji wodociągowych i stacji uzdatniania wody.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz