Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zainwestować w rozdrabniacz WC?

Kiedy warto zainwestować w rozdrabniacz WC?
Pompa z rozdrabniaczem WC umożliwia w bezpieczny i higieniczny sposób odprowadzić ścieki i brudną wodę z toalety. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie m.in. łazienki, w których toaleta znajduje się poza pionem kanalizacyjnym bądź poniżej poziomu odpływu ścieków z budynku oraz rurociąg ma małą lub średnią średnicę bądź znajduje się na znacznej odległości lub wysokości. Jak właściwie działa? Dowiedz się, jak konkretnie zbudowana jest pompa z rozdrabniaczem WC oraz kiedy warto ją zastosować. 

Jak zbudowana jest pompa z rozdrabniaczem i jak działa?

Pompa do wody brudnej i ścieków z rozdrabniaczem to urządzenie elektryczne, które składa się ze zbiornika, sieci załączającej, silnika o mocy dopasowanej do przeznaczenia, noży i rury z zaworem zwrotnym. Gdy do zbiornika rozdrabniacza WC trafiają nieczystości, jego noże, skutecznie tną ścieki na mniejsze cząstki, co umożliwia łatwiejsze przedostanie się ich wraz z brudną wodą przez rurociąg sieci kanalizacyjnej do szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Po rozdrobnieniu treści i opróżnieniu zbiornika, pompa z rozdrabniaczem automatycznie wyłącza się.

Co można podłączyć do pompy?

  • Sedes
  • Wannę
  • Prysznic
  • Pralkę
  • Umywalkę
  • Bidet
  • Zlewozmywak
  • Zmywarkę

Pompa do wody brudnej i ścieków z rozdrabniaczem: Kiedy warto ją zastosować?

Pompa z rozdrabniaczem stosowana jest w wielu inwestycjach, których rurociąg tłoczny ma średnicę równą bądź mniejszą niż 40 mm. Ponadto, sprawdza się także wszędzie tam, gdzie zasięg rurociągu jest znaczny (stosowana najczęściej już od 50 m) odpłwy znajduje się na sporej wysokości. Dlatego też pompa do wody brudnej i ścieków z rozdrabniaczem jest rozwiązaniem w inwestycjach, w których w danym miejscu wykonanie pomieszczenia sanitarnego jest z pozoru niemożliwe (np. kuchnia w piwnicy, pralnia w pomieszczeniu gospodarczym). Dodatkowo, warto podkreślić, że pompa z rozdrabniaczem WC to także idealne rozwiązanie przy dużym obciążeniu kanalizacji np. w dużych budynkach wielorodzinnych, biurach lub lokalach użytkowych takich jak restauracje i bary. W takich przypadkach pompa z rozdrabniaczem (np. firmy PHU DAMBAT) jest sposobem na bezpieczne i higieniczne pozbycie się ścieków i brudnej wody bez zapychania, wycieków i awarii. Trzy wejścia i możliwość zaślepienia nieużywanych wejść pozwalają na wykorzystanie pompy zarówno w łazience, jak też kuchni i pralni. Możesz do niej podłączysz dowolne urządzenia, takie jak sedes, bidet, wannę, pralkę, umywalkę i inne sprzęty użytkowanie w tych pomieszczeniach.

Dlatego też urządzenie to chętnie montowane jest w nowoczesnych inwestycjach, zarówno prywatnych, jak i użytkowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przepompowni?

Przede wszystkim należy szukać urządzeń sprawdonych producentów którzy potwierdzają jakość swoich produktów oraz spełnia wymagania norm EN 12050-3 i EN 12056-4. Jest to potwierdzenie wysokiej klasy produktu.

  • Cechy:
    Wykonanie materiałowe – warto wykorzystać urządzenie wyposażone w  rozdrabniacz i kosz, które powinny być wykonane z wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej. Poprawia to ochronę konstrukcji pompy oraz wydłuża żywotność. Zastosowanie wbudowanego rozdrabniacza spowodowało, że pompa pozwala na tłoczenie ścieków rurami o niewielkim przekroju.
  • Bezproblemowa obsługa i użytkowanie -  za pracę pompy odpowiedzialny jest silnik, który powinien być umieszczony poza obrębem komory ścieków. Bardzo ważna  jest cicha praca, co przekłada się na komfort korzystania zarówno z łazienki, jak też kuchni.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz