Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zainwestować w instalację odgromową?

Kiedy warto zainwestować w instalację odgromową?

Burze w okresie letnim zdarzają się w naszym klimacie bardzo często. W jednych budzą one lęk i strach, inni zaś ze spokojem przyglądają się wówczas pięknym krajobrazom. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż silne wyładowania mogą uszkodzić instalację elektryczną i różnego rodzaju urządzenia w domu, a nawet wywołać pożar. Warto więc zastanowić się nad instalacją odgromową. Dlaczego to takie ważne? Dowiesz się z artykułu.

Zasada działania instalacji odgromowej

Zadaniem instalacji odgromowej jest ściąganie na siebie piorunów i rozpraszanie skumulowanej energii. Dzięki temu można skutecznie ochronić budynek i znajdujące się w nim sprzęty elektroniczne oraz mieszkańców. Taka instalacja składa się ze zwodów pionowych lub poziomych, które montowane są bezpośrednio na dachu oraz przewodów odprowadzających i uziemienia. W wielu przypadkach stosuje się także zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, które w razie potrzeby natychmiast wyłączają sprzęty podłączone do domowej instalacji. Aby jednak ochrona odgromowa spełniała swoją funkcję w sposób prawidłowy, musi zostać wykonana przez profesjonalną firmę, jak np. przedsiębiorstwo Elektrotech Zakład elektroinstalacyjny Tadeusz Orpel. Wyłącznie przedsiębiorstwa specjalizujące się w tym zakresie posiadają bowiem niezbędną wiedzę, sprzęt i doświadczenie.

Kiedy taka inwestycja ma sens?

Taka inwestycja jest tak naprawdę polecana w każdym przypadku, ponieważ w ten sposób można skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich oraz ochronić dobytek. Instalacja odgromowa jest jednak szczególnie polecana w przypadku wysokich budynków i obiektów usytuowanych na wzniesieniach. Warto także sprawdzić wskaźnik zagrożenia piorunowego w danej lokalizacji. Specjaliści rekomendują wybór takiej ochrony w przypadku właścicieli i zarządców budynków, których powierzchnia przekracza 500 m2, a wysokość 15 m. Instalacja odgromowa jest też szczególnie polecana w przypadku obiektów zbudowanych z materiałów łatwopalnych, bowiem takie rozwiązanie pozwoli wyeliminować ryzyko pożaru.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz