Artykuł sponsorowany

Kiedy warto wynająć samochód dostawczy?

Kiedy warto wynająć samochód dostawczy?

To ważna informacja dla osób prowadzących działalność gospodarczą: na polskim rynku działają firmy, które oferują wynajem samochodów dostawczych. Nie zawsze zakup takiego auta przedsiębiorcy się opłaca, bywa też, że w firmie nie ma wolnych środków, które można na ten cel przeznaczyć. W takiej sytuacji wynajęcie samochodu dostawczego, dostosowanego do potrzeb danej firmy, jest najlepszym rozwiązaniem.

Zakup czy wynajem auta?

Przed tym dylematem staje wielu przedsiębiorców, i dotyczy on nie tylko aut dostawczych, ale generalnie całej floty pojazdów firmowych. Opcją prostszą w realizacji i bardziej korzystną ekonomicznie jest na pewno wynajem – zwłaszcza że firmy wynajmujące samochody oferują również ich profesjonalny serwis i obsługę techniczną. Często też na czas naprawy zapewniają one klientowi samochód zastępczy. Kiedy auto w firmie przestaje być potrzebne, po prostu można zakończyć współpracę z wypożyczalnią. W przypadku własnych samochodów firmowych pojawia się w takiej sytuacji problem ich sprzedaży oraz związanych z nią formalności i uzyskania za nie korzystnej ceny.  

Auta dostawcze: korzyści z wynajmu

Aut dostawczych potrzebują często firmy budowlane (przewóz ludzi i materiałów), ale też firmy zajmujące się dystrybucją i transportem oraz hurtownie i firmy przeprowadzkowe. Z wynajmu samochodów dostawczych często korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie potrzebują takich aut na co dzień, a jedynie w określonych sytuacjach. Jeśli firma dopiero zaczyna swoją działalność, jej aktywność ma charakter sezonowy lub nie ma wielu zleceń, opcja wynajmu samochodu dostawczego może być dla niej bardzo korzystna. Oferta wypożyczalni uwzględnia zarówno potrzeby firm czy osób prywatnych potrzebujących auta dostawczego okazjonalnie, jak i podmiotów zainteresowanych wynajmem długoterminowym. Jeśli nie mamy pewności, który rodzaj wynajmu będzie dla nas bardziej korzystny, warto przeprowadzić dokładną kalkulację z uwzględnieniem naszych potrzeb transportowych oraz możliwości finansowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości fachowym doradztwem służą też pracownicy wypożyczani.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie?

Jak zwraca uwagę nasz ekspert z wypożyczalni samochodów Odotrans, wynajmując samochód dostawczy ma się prawo oczekiwać, że będzie on w dobrym stanie technicznym, zapewniającym bezpieczną jazdę. Przy umowie najmu klient powinien otrzymać protokół stanu samochodu, w którym znajdą się wszystkie istotne informacje, w również te dotyczące np. aktualnego stanu paliwa.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz