Materiał Partnera

Kiedy warto wynająć busa?

Kiedy warto wynająć busa?

Kiedy warto wynająć busa?

Usługa wynajmu busa z kierowcą cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób docenia wygodę i komfort, jakie daje to rozwiązanie. W jakim przypadku lepiej postawić na wynajem busa, a kiedy warto zrezygnować z grupowego podróżowania samochodem? Czy jest to dobra opcja na wyjazd integracyjny lub przewóz gości weselnych? Sprawdź, co ma do powiedzenia nasz ekspert.

Czym powinien cechować się bus na wynajem?

Dobrej klasy bus na wynajem powinien zapewniać nowoczesne udogodnienia dla pasażerów. Mowa tutaj o działającej klimatyzacji (szczególnie przydatnej w sezonie wakacyjnym), telewizji pokładowej, a także o wejściach USB (do ładowania telefonu) i pozostałych elementach wyposażenia. Pojazdy do profesjonalnego przewozu osób powinny również przejść niezbędne testy bezpieczeństwa, a także być wyposażone w pasy oraz system nawigacji satelitarnej.

To właśnie dzięki temu każda podróż busem przebiega w atmosferze, która sprzyja wypoczynkowi.

Idealna opcja na wyjazd grupowy

Podróżujesz z grupą osób i nie chcecie jechać w kilka aut? Wynajem busa to fantastyczna opcja na:

  • firmowy wyjazd integracyjny,
  • wypad za miasto z rodziną,
  • wycieczkę krajoznawczą,
  • transport gości weselnych,
  • jednorazowy przewóz pracowniczy (np. przy wykonywaniu prac budowlanych
    w sąsiedniej miejscowości),
  • wyjazd ze znajomymi,
  • wyjazd hobbystyczny (np. z kołem naukowym lub inną organizacją).

Niektóre przedsiębiorstwa mają także licencje na międzynarodowy transport osób, więc bez problemu wyruszysz busem za granicę.

Okazji do skorzystania z usług wynajmu busa jest naprawdę sporo. To inwestycja w wygodę
i bezpieczną, beztroską podróż. Busy we flocie firm przewozowych pomieszczą nawet około 20 pasażerów!  

Komfort i bezpieczeństwo

Podróż samochodem daje poczucie niezależności i swobody. Jednak aby wyruszyć w dłuższą trasę, trzeba we własnym zakresie zadbać o stan techniczny pojazdu i odpowiednie ogumienie oraz zapłacić za paliwo. Dodatkowo istnieje ryzyko (zwłaszcza przy starszych modelach aut), że po drodze zaskoczy Cię niespodziewana awaria, a to wiąże się
z niepotrzebnymi kłopotami i kosztami.

Choć mało się o tym mówi, to przecież w czasie wyjazdu zagranicznego kierowca może być również obciążony dodatkowymi opłatami drogowymi, a nawet mandatami – w niektórych krajach są to kwoty znacząco uszczuplające portfel. Nie zawsze warto ryzykować.  Może się także zdarzyć, że w grupie znajomych tylko jedna osoba ma prawo jazdy i akurat ta osoba będzie niedysponowana w dniu wyjazdu. Właśnie z tych powodów warto postawić na wynajem busa.

Decydując się na skorzystanie z takich usług, nie musisz się o nic martwić. Twoim jedynym „obowiązkiem” będzie spędzanie czasu ze współpasażerami i podziwianie widoków za oknem. Jak tłumaczy ekspert z Bus23: „Bezpieczeństwo gwarantują certyfikaty, którymi powinna się okazać każda sprawdzona firma przewozowa.

Korzyści z wynajmu busa z kierowcą jest naprawdę sporo – szczególnie że ich kierowcy spędzili zawodowo za kółkiem wiele godzin i nie są im straszne żadne warunki jazdy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz