Materiał Partnera

Kiedy warto skorzystać z usług geodezyjnych?

Kiedy warto skorzystać z usług geodezyjnych?

Geodezja jest dziedziną, bez której ciężko byłoby podjąć jakiekolwiek działania budowlane na danej ziemi. To właśnie geodeci zajmują się tworzeniem map i obsługą różnego rodzaju inwestycji, dzięki czemu możliwe jest znalezienie odpowiedniego terenu, który można zacząć przekształcać. Geodezja nie tylko zajmuje się analizą ziemi pod inwestycje, ale także bada stan prawny już powstałych budynków, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie odpowiednich, bieżących rejestrów.

Fachowa obsługa geodezyjna

Podstawą geodezji, jest sporządzanie tak zwanych map sytuacyjno-wysokościowych. Jest to mapa, która służy do celów projektowych, dlatego też pomiary muszą zostać bardzo dokładnie wykonane. Geodeci pełnią także znaczącą rolę, jeżeli chodzi o tyczenie budynków i różnego typu przyłączy. To właśnie geodeta ustala, jak powinny być właściwie wytyczone fundamenty danego budynku i w jakim miejscu na działce, mają się one znajdować. Poza tyczeniem samego budynku, bardzo ważne jest, by odpowiednio poprowadzić wszystkie sieci, takie jak sieć wodociągowa, telekomunikacyjna czy też gazowa, w taki sposób, by nie przeszkadzały innym konstrukcjom, ani nie stanowiły zagrożenia. Warto także wspomnieć o inwentaryzacji geodezyjnej. Jest to zespół czynności pomiarowych, kartograficznych i obliczeniowych, dzięki którym możliwe jest określenie położenia i wymiarów obiektu, co z kolei pozwoli na weryfikację stanu faktycznego z projektem.

Badania prowadzone przez geodetów

Geodezja jest bardzo szeroką dziedziną, dzięki której możliwe jest bezpieczne planowanie inwestycji. Zajmuje się także różnego typu badaniami, na przykład stanu prawnego nieruchomości, który pozwala na ustalenie aktualnego właściciela budynku lub gruntu. Dzięki poznaniu szczegółów na temat danej inwestycji, potencjalny kupujący poznaje ryzyko, jakie wiąże się z nabyciem działki lub nieruchomości. Wiele firm geodezyjnych, zajmuje się także sporządzeniem stosownych dokumentów, które pozwalają na wykup nieruchomości, ale także na zamianę, połączenie lub scalenie działek. Usługi geodezyjne obejmują także sporządzanie map do celów prawnych, które przedstawiają granice nieruchomości oraz ewidencje gruntów i budynków.

Warto skorzystać z usług specjalisty

Jeżeli zależy nam na najwyższej jakości usługach geodezyjnych, warto skorzystać z oferty firmy takiej jak Geo Alex s.c. Wiesław Kasprzyk, Bogdan Ziąbka, która zajmuje się szeroko pojętą geodezją. Dzięki dużemu doświadczeniu w branży, a także pracy przy różnych projektach, firma może zapewnić nam najwyższej jakości usługi. Warto skorzystać z usług geodezyjnych zarówno przy planowaniu inwestycji, jak i przy badaniu stanu już istniejących nieruchomości.

Opracowanie:
Aleksandrów Łódzki, Konopnickiej 17
tel. 604 689 974
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz