Materiał Partnera

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Większość z nas z biurem rachunkowym ma styczność w trakcie składania rocznej deklaracji podatkowej, popularnie zwanej po prostu PIT‐em. Chociaż procedury są obecnie znacząco uproszczone, niektórym z nas nadal przydaje się pomoc fachowca, który pomoże nam odpowiednio się rozliczyć. Jeśli natomiast prowadzimy firmę, zakres działalności biura rachunkowego ulega w naszych oczach znacznemu poszerzeniu.

Prowadzenie firmy a biuro rachunkowe

Jeżeli prowadzimy małą firmę, może nam się wydawać, że samodzielne poprowadzenie księgowości to bułka z masłem. Nic bardziej mylnego. Oczywiście ogromne znaczenie ma tutaj profil prowadzonej działalności, wielkość obrotu i wiele innych czynników, zajmowanie się księgowością przy jednoczesnym prowadzeniu firmy to zwykle bardzo zły pomysł. Skupiamy się wówczas na kwestiach związanych z dokumentami i formalnościami, zamiast zająć się rozwijaniem firmy, która może na tym wówczas wyłącznie stracić. Mimo że wydaje się, iż zrezygnowanie z usług biura rachunkowego to czysta oszczędność, w praktyce marnujemy na to bardzo wiele czasu, który moglibyśmy przecież przeznaczyć na aktywną pracę na rzecz naszej firmy. Z czasem uzyskujemy pewną biegłość w kwestiach rachunkowych, ale wraz z rozrostem działalności kwestie te komplikują się do tego stopnia, że nie ma po prostu możliwości, aby nie zlecić prowadzenia księgowości zewnętrznemu podmiotowi – biuru rachunkowemu takiemu jak wrocławskie biuro Tax.

W czym może nam pomóc biuro rachunkowe?

Korzystając z usług biura rachunkowego możemy być pewni, że wszystkie dokumenty finansowe wystawiane przez naszą firmę będą poprawne. Deklaracje zgodne z rzeczywistością i wystawione w przepisowym terminie to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Prócz pomocy z dokumentami przedstawiciel biura rachunkowego może także rozwiać nasze wątpliwości z zakresu prawa podatkowego albo zaproponować optymalizację podatkową. Tylko dobry księgowy będzie na tyle zorientowany w kwestiach rachunkowych, aby zmodernizować naszą strategię podatkową, proponując lepszy, bardziej optymalny system, a tym samym zmniejszyć nasze wydatki w całkowicie legalny sposób.

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Ważne jest, aby wybrane biuro rachunkowe charakteryzowało się wysoką jakością świadczonych usług. Nie bez znaczenia jest także jego lokalizacja oraz zaproponowana cena. Jeżeli biuro znajduje się w znacznym oddaleniu od siedziby naszej firmy, a przy tym uważamy jego stawki za zbyt duże, warto zastanowić się nad jego zmianą.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz