Materiał Partnera

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Wciąż jeszcze panuje przekonanie, że pomoc prawna dotyczy głównie poważnych przestępstw oraz dużych firm, które z niej regularnie korzystają. Oba stwierdzenia są prawdziwe, niemniej jednak nie oddają w pełni zakresu, w jakim pomoc prawna realnie może działać. Z naszego artykułu dowiesz się, kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy i zwrócić się do adwokata.

Pomoc prawna dla Ciebie

Wśród powszechnie panujących na temat pomocy prawnej przekonań, funkcjonuje jeszcze jedno na temat honorariów dla kancelarii prawniczych. Owszem pomoc adwokata ma swoją cenę, jest bowiem usługą świadczoną na rzecz klienta, jednak nie jest prawdą to, że mogą sobie pozwolić na nią jedynie majętne osoby.

Istnieje bowiem wiele możliwości. Przede wszystkim warto sprawdzić, ile realnie kosztuje pomoc prawna w sprawie, która nas dotyczy. Poza tym w zależności od zaistniałych potrzeb oraz warunków finansowych klienta, pomoc może przybrać różne formy. Nie zawsze jest potrzeba, aby adwokat prowadził całą sprawę. Niekiedy wystarczy fachowa porada lub pomoc w przygotowaniu odpowiedniego pisma procesowego.

Kiedy i dlaczego warto korzystać z pomocy prawnej?

Jest wiele spraw, z którymi warto zwrócić się po pomoc do kancelarii prawnej. Na potrzeby naszego artykułu, opiszemy te, które zdarzają się nam najczęściej. A zatem z pomocy adwokata zdecydowanie warto skorzystać w sytuacji problemów rodzinnych. Prawo rodzinne jest jednym z głównych obszarów, z którymi kancelarie adwokackie mają do czynienia na co dzień. Pomagają i wspierają swoich klientów m.in. podczas rozwodów, walk o prawa rodzicielskie czy spraw alimentacyjnych. Z uwagi na specyfikę spraw związanych z problemami rodzinnymi, wsparcie specjalisty, który w sposób szybki i sprawny pomoże nam cało przebrnąć przez tak delikatną i trudną sprawę, jaką jest np. rozwód, bywa nieocenione.

Do prawnika warto również zgłosić się w sytuacji postępowania spadkowego. Procedura związana z postępowaniem w tej sprawie bywa skomplikowana. Poprowadzona zatem w sposób niewłaściwy może nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje finansowe. Dobrze jest mieć wówczas doświadczonego i zaufanego pełnomocnika.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, radca prawny z Kancelarii Winkler w Poznaniu:

Częstym problemem, z którym się obecnie spotykamy jest naruszanie naszych praw jako konsumentów. Nierzadko zdarza się, iż składamy podpis na umowie, której zapis realnie nie jest dla nas korzystny. My zaś nie zawsze jesteśmy w stanie właściwie ocenić sytuację, gdyż nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat prawa. Stąd zdecydowanie warto skorzystać z pomocy prawnika przed podpisaniem ważnej dla nas umowy. W ten sposób możemy uniknąć niepotrzebnych i nierzadko bardzo przykrych konsekwencji prawnych oraz finansowych.

Na koniec problemy związane ze sferą naszego życia zawodowego. Niestety stosunkowo często zdarzają się sytuacje, w których naruszane są nasze prawa jako pracowników. Pracodawcy wykorzystują nieznajomość swoich podwładnych na temat przepisów prawa, co skutkuje nieodpowiednim ich traktowaniem. Warto wówczas zgłosić się po pomoc do doświadczonego radcy prawnego. Nie pozwólmy się wykorzystywać, walczmy o swoje prawa.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz