Materiał Partnera

Kiedy warto skorzystać z hirudoterapii?

Kiedy warto skorzystać z hirudoterapii?
Hirudoterapia jest potocznie nazywana jako leczenie pijawkami, stosuje się ją od wieków na całym świecie. Mimo upływu lat nie straciła na popularności. Nie bez powodu! Osoby, które poddały się tego typu terapii, zauważyły znaczną poprawę zdrowia już po kilku pierwszych zabiegach. Na czym dokładnie polega leczenie pijawkami i kiedy warto się na nie zdecydować?

Jak działa hirudoterapia?

Największą zaletą hirudoterapii jest jej specyficzny wpływ na organizm, gdyż oddziałuje zarówno miejscowo, jak i ogólnie. Można poddawać się jej nie tylko terapeutycznie, ale też czysto profilaktycznie, a także w celach kosmetycznych. Za skuteczność terapii odpowiadają substancje zawarte w ślinie pijawek, czyli między innymi:

  • Bdelina – ma właściwości przeciwzapalne.
  • Gilantyna – stanowi silny i skuteczny lek antyprzerzutowy.
  • Eglina – przeciwutleniacz i środek przeciwzapalny.
  • Hialuronidaza – silny antybiotyk.
  • Antyelastaza – spowalnia starzenie się skóry.
  • Chloromycetyna – silnie działanie przeciwbakteryjne.

To tylko niektóre z cennych składników śliny pijawki lekarskiej. Hirudoterapia jest wskazana przede wszystkim w różnego rodzaju stanach zapalnych organizmu, zarówno w przypadku narządów wewnętrznych, jak i zmian skórnych.

Tylko u specjalisty!

Tak jak każda terapia, również hirudoterapia powinna być przeprowadzona przez doświadczoną i odpowiednio wykwalifikowaną osobę. Przykładem może być Piotr Józefiak, który prowadzi swój prywatny gabinet Impilo we Wrocławiu. Wśród najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu wymienia się między innymi anemię, hemofilię oraz ciążę. Nie powinno się korzystać z usług amatorów, gdyż może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Nieumiejętne stosowanie pijawek może być niebezpieczne dla zdrowia, a w najlepszym przypadku po prostu nieskuteczne – co oznacza wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Sport i kosmetyka

Choć o terapii pijawkami lekarskimi mówi się zazwyczaj w przypadku walki z różnego rodzaju chorobami, można stosować je również profilaktycznie. Tego typu zabiegi są szczególnie polecane w przypadku sportowców, którzy często są narażeni na różnego rodzaju kontuzje. Leczenie farmakologiczne np. zażywanie dużej ilości środków przeciwbólowych tylko niepotrzebnie obciąża organizm. Hirudoterapia regeneruje uszkodzone tkanki, usuwa obrzęki, wpływa na szybkie zrastanie kości, a także przyśpiesza regenerację ścięgien.

Z zabiegów przy użyciu pijawki lekarskiej można skorzystać również w ramach terapii przeciwstarzeniowej. Maseczka i profesjonalny zabieg hirudoterapeutyczny to jeden z najbardziej ekskluzywnych zabiegów kosmetycznych na całym świecie. Korzystają z niego światowej sławy celebryci.

Opracowanie:
Wrocław, Jodłowa 1
tel. 609 688 896
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz