Materiał Partnera

Kiedy warto skorzystać z doradztwa finansowego?

Kiedy warto skorzystać z doradztwa finansowego?

Mogłoby się wydawać, że z doradztwa finansowego korzystają wyłącznie największe podmioty, obracające dużą ilością środków. Wiele osób uważa, że to dzięki temu duże firmy podejmują korzystne decyzje majątkowe i wykazują wzrosty. I chociaż to prawda, bo bez rzetelnego doradztwa finansowego nie sposób prowadzić tego typu działalności, skorzystać z niego może w zasadzie każdy, np. przy wyborze kredytu hipotecznego spośród dziesiątek ofert.

Doradca finansowy przyda się w każdej firmie

Prowadząc swoją działalność niejednokrotnie spotkamy się z licznymi sytuacjami, w których będziemy potrzebować porady – szczególnie na początku naszej drogi jako przedsiębiorca. Liczba formalności, które musi załatwiać właściciel firmy, może przerosnąć każdego, a doradca finansowy pomoże uporać się przynajmniej z częścią z nich.

Dobrze jest przy okazji przekazać księgowość profesjonalistom, by mieć „z głowy” kwestie podatkowe i nie musieć pamiętać o terminach, zajmując się zamiast tego rozwijaniem swojej działalności. Kompleksowe usługi doradcze i księgowe dla firm łączy między innymi kancelaria finansowo‐księgowa Sandeo.

Dzięki współpracy z tego typu placówkami zyskujemy dostęp do bieżącego poradnictwa związanego na przykład z podatkami PIT, CIT i VAT, dyrektywami UE, cenami transferowymi lub postępowania przed organami skarbowymi. Ponadto, sprawy doradca finansowy pomoże zoptymalizować strategię podatkową firmy.

Najczęściej jego usługi nie zamykają się wyłącznie na doradztwie, więc bez problemu możemy powierzyć mu także monitoring płatności, księgowość, rachunkowość, prowadzenie działu kadr i płac czy sporządzanie niezbędnych raportów.

Pomoc doradcy finansowego może być przydatna także przy zakładaniu oraz likwidowaniu spółek, a więc w przygotowaniu odpowiednich dokumentów oraz sprawozdań.

Doradca finansowy dla osób prywatnych

Nawet, jeśli nie mamy swojej firmy, doradca finansowy może nam pomóc w podejmowaniu ważnych wyborów – na przykład kredytowych. Niewiele jest natomiast ważniejszych kredytów, niż kredyt hipoteczny. Bierzemy go na wiele lat, ponosimy w tym celu duży wkład własny, a raty nierzadko są wygórowane – wybranie odpowiedniej oferty jest zatem bardzo istotne.

Biegły doradca finansowy z pewnością zaprezentuje nam całą pulę różnych kredytów, musimy jednak zważać na to, że wielu z nich ma umowy z bankami i faworyzuje pewne opcje. Warto zatem dać sobie czas na przeanalizowanie wszystkich możliwości i zestawienie warunków w ofertach.

Opracowanie:
Poznań, Wyspiańskiego 12 lok. 5
tel. 691 324 334
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz