Materiał Partnera

Kiedy skorzystać z usług ekipy alpinistycznej?

Kiedy skorzystać z usług ekipy alpinistycznej?

Choć nazwa ta wielu osobom kojarzy się z górską wspinaczką, to zadnia ekipy alpinistycznej są nieco inne. Osoby zasilające skład takiej grupy specjalizują się w wykonywaniu różnego rodzaju prac na wysokościach, również tych, które nie mogą być zrealizowane przy użyciu dźwigu lub podnośnika koszowego. W jakich sytuacjach korzysta się z usług ekipy alpinistycznej i dlaczego warto powierzyć jej konkretne prace? Zapraszamy Państwa do lektury.

Prace elewacyjne

Elewacja to wizytówka każdego budynku, niezależnie od jego przeznaczenia. W miarę upływu czasu zazwyczaj konieczne jest jej odnowienie, konserwacja lub impregnacja. Rozwój budownictwa energooszczędnego sprawił też, że wielu inwestorów decyduje się na docieplenie elewacji, do czego również wynajmuje się właśnie ekipę alpinistyczną. Podczas tego typu zleceń można dodatkowo wykonać inne prace, np. zamontować siatki lub kolce przeciw ptakom uszkadzającym elewację, a także dostającym się pod poszycia dachowe.

Prace dekarskie

Dach ma nie tylko chronić budynek, ale również być jego ozdobą. Dlatego usługi ekipy alpinistycznej sprawdzą się, gdy konieczne jest odnowienie pokrycia lub jego pomalowanie. Osoby specjalizujące się w alpinistyce przemysłowej służą pomocą również w przypadku konieczności odśnieżania dachów, gdyż czapy białego puchu stanowią realne zagrożenie dla osób przechodzących obok budynku. Alternatywą jest montaż płotek śniegowych lub śniegołapów, które również może zamontować taka ekipa.

Reklama

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Właśnie dlatego wiele przedsiębiorstw wciąż inwestuje duże sumy pieniędzy w reklamę zewnętrzną, której popularnym nośnikiem są m.in. billboardy. Dla lepszej widoczności potencjalnych klientów są one oczywiście umieszczane na pewnej wysokości, dlatego do przyklejenia na nich reklamy warto wynająć ekipę alpinistyczną, która do tego typu prac często używa podnośników koszowych.

Dbanie o roślinność

Choć ekipa alpinistyczna nie zajmuje się ogrodnictwem, to często również dba o roślinność. Usługi takich firm sprawdzą się zwłaszcza do przycinania drzew oraz usuwania suchych gałęzi, które spadając mogłyby stanowić zagrożenie dla przechodniów.

Jak widać oferta tego typu przedsiębiorstw jest bardzo kompleksowa. Potwierdza to właściciel jednej z nich Mateusz Staworowski, który kilka lat temu stworzył firmę Stawo z siedzibą w Szczecinie. Jak przyznaje, usługi te cieszą się dużą popularnością, gdyż zleceniodawca ma pewność, że pracą zajmą się specjaliści i to nie tylko od wysokości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz