Materiał Partnera

Kiedy przydaje się podnośnik koszowy?

Kiedy przydaje się podnośnik koszowy?

Podnośnik koszowy może kojarzyć się z wysoce wyspecjalizowanymi pracami na wysokości, ale w praktyce może przydać się każdemu, kto realizuje inwestycje budowlane, prace wykończeniowe lub ogrodowe. Podnośniki koszowe najczęściej możemy spotkać w miastach z dużą liczbą wysokich budynków. Powszechnie wykorzystywane są również w energetyce, chociażby do wykonywania rutynowych prac konserwacyjnych na wysokościach.

Różne rodzaje podnośników koszowych

Chociaż zasadnicza funkcja wszystkich podnośników koszowych jest taka sama, w praktyce mamy do dyspozycji wiele rodzajów tego typu maszyn. Różnią się one przede wszystkim długością ramion, która bezpośrednio wiąże się z wysokością, na którą wyniesiony może zostać kosz – specjalna platforma mieszcząca minimalnie jedną osobę. Tutaj podnośniki także się różnią, oferując różne wielkości podestów, które dobieramy w zależności od wykonywanych prac. Jeżeli potrzebujemy więcej miejsca – np. na odłożenie narzędzi – warto wybrać podnośnik z większą platformą. Wykorzystując podnośnik koszowy do działań na wysokości jesteśmy zabezpieczeni, dzięki czemu możemy czuć się pewnie i skoncentrować na pracy – to bardzo wygodne. Wynajmowaniem podnośników koszowych i wykonywaniem usług za ich pomocą zajmuje się między innymi firma And-Bud.

Zastosowania podnośników koszowych

Podnośniki koszowe są wykorzystywane w pracach energetycznych, a te często wiążą się z przycinaniem gałęzi. Co ciekawe, maszyny tego typu można wykorzystać także przy bardziej konwencjonalnych pracach ogrodniczych. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale podnośnik koszowy jest często jedynym wyjściem – zwłaszcza przy przycinaniu żywopłotów, tui lub innych krzewów. Nijak nie da się o nie oprzeć drabiny, a potrafią przecież osiągnąć kilka metrów wysokości, przez co bez wspomagania po prostu nie damy rady sobie z nimi poradzić. Podnośniki koszowe są wówczas idealne – bezpieczne i zapewniające wygodny dostęp do wierzchołków krzewów. Do innych zastosowań podnośników koszowych należy między innymi montowanie reklam i banerów. Wiele z nich umieszczane jest na wysokości, co utrudnia dostęp bez odpowiedniego wyposażenia. Takie położenie stanowi też pewnego rodzaju zabezpieczenie – reklama na wysokości, którą dosięgnąć mogą tylko specjaliści z podnośnika koszowego, jest trudna do zdewastowania. Bez podnośników koszowych trudno wyobrazić sobie mycie okien w wysokich budynkach, wymianę żarówek miejskich latarni, konserwowanie elewacji wyższych pięter czy naprawy dachów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz