Materiał Partnera

Kiedy przydaje się moskitiera przesuwna?

Kiedy przydaje się moskitiera przesuwna?

Moskitiera przesuwna to jedyny rodzaj moskitiery, który sprawdza się w przypadku dużych powierzchni tarasowych. Cechuje się wygodą i sporą funkcjonalnością. Moskitiera tego typu, jak sama nazwa wskazuje, otwiera się na bok. Dlatego nie ma potrzeby schylać się, aby ją zamknąć w dolnym położeniu tuż przy podłodze. Kiedy jeszcze przydaje się moskitiera przesuwna?

Najbardziej zaawansowany system moskitier

Moskitiery przesuwne to obecnie najbardziej zaawansowane systemy moskitier, jakie są dostępne na rynku. Znajdziemy je w ofercie wyspecjalizowanych w tym firm, takich jak na przykład kaliska Formelana. Wykorzystywane mogą być w każdym typie okien (aluminiowych, drewnianych i  PCV). Najczęściej moskitiery tego rodzaju stosuje się w przypadku dużych okien tarasowych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie moskitiery rolowane są za wiotkie, a moskitiery ramkowe niepraktyczne. Moskitiery przesuwne cechują się bowiem znacznymi rozmiarami. To w zasadzie systemy ramek przesuwnych, które poruszają się na bok. Całość prezentuje się więc inaczej niż w moskitierze rolowanej, która pracuje góra/dół. W moskitierach przesuwnych ruch siatki odbywa się na prawo i na lewo. System ten można stosować osobno lub zintegrować z roletą już na etapie planowania stolarki okiennej.

Montaż

Moskitiery przesuwne powinno się planować już na etapie zamawiania okien do budynku. System moskitier tego rodzaju montuje się pod roletą. Należy więc rolety w odpowiedni sposób zdystansować. Oczywiście moskitierę przesuwną można również zamontować całkowicie niezależnie od rolety. Taką siatkę przesuwa się za pomocą podchwytu. Skrzydło moskitiery przesuwnej przesuwa się między górną a dolną szyną jezdną. W dolnej jej części znajduje się bowiem rolka jezdna z mechanizmem, który pozwala na płynną regulację kąta nachylenia każdego skrzydła. Moskitiery przesuwne montuje się na wszystkich typach okien i drzwi. Dobrze, bezawaryjnie współpracują one z roletami zewnętrznymi.

Idealne dla dużych powierzchni

Moskitiery przesuwne są doskonałym rozwiązaniem przy dużych przeszklonych wnękach – tarasach, balkonach czy ogrodach zimowych. Ich konstrukcja nie ogranicza w żadnym stopniu widoczności w świetle okna z uwagi na brak poprzeczki, która dzieliłaby skrzydło moskitiery. W tym przypadku elementy przesuwne są wykonane z materiałów odpornych na ścieranie. Nie trzeba więc martwić o konserwację moskitier tego rodzaju. Dostępne są one w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, w zależności od aktualnych potrzeb.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz