Artykuł sponsorowany

Kiedy przydaje się awaryjne otwieranie samochodu

Kiedy przydaje się awaryjne otwieranie samochodu

Zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie przydarza się wielu kierowcom. Wystarczy chwila nieuwagi, a dostanie się do wnętrza pojazdu staje się prawdziwym problemem. Jeszcze trudniej jest uporać się z zamkiem, kiedy kluczyk się w nim złamie. W tych i wielu innych sytuacjach pomoże wyspecjalizowany serwis. Dowiedz się, na czym polega awaryjne otwieranie drzwi w samochodzie.

Kiedy pojawia się problem?

Pomoc drogowa niejednemu kierowcy udzieliła wsparcia w sytuacji, która z pozoru wydawała się beznadziejna. Jedną z nich jest przypadkowe uszkodzenie zamka lub brak możliwości skorzystania z kluczyków i w efekcie – niemożność dostania się do wnętrza pojazdu. Takie problemy zdarzają się zarówno w domowym garażu czy na parkingu przed blokiem, jak i w trasie, z daleka od miejsca zamieszkania. Wyjęcie zamka w pojeździe nie jest takie proste jak tego w budynku. Gdyby zaś w trakcie tej czynności zostały uszkodzone same drzwi, koszty naprawy byłyby wysokie. Dlatego też konieczne jest skorzystanie z pomocy serwisu, który specjalizuje się w otwieraniu zamków samochodowych. Awaryjne otwieranie drzwi jest ratunkiem w przypadku:

  • złamania kluczyka w zamku,
  • zgubienia kluczyka i braku jego kopii zapasowej,
  • uszkodzenia kluczyków poprzez ich zgniecenie czy odkształcenie,
  • zatrzaśnięcia kluczyka we wnętrzu pojazdu,
  • zapchania zamka,
  • uszkodzenia elektronicznego zamka.

Z awaryjnego otwierania drzwi można skorzystać zarówno w przypadku problemów z zamkiem na tradycyjny kluczyk, jak i otwieranych pilotem.

Awaryjne otwieranie drzwi przy pomocy narzędzi

Nowoczesne samochody często są luksusowe i bardzo drogie. Mają też wiele nowoczesnych zabezpieczeń, których zadaniem jest utrudnienie kradzieży. Elementy, które mają zapewniać bezpieczeństwo, w sytuacji awaryjnej mogą być poważną przeszkodą. Pokonanie jej wymaga profesjonalnego podejścia. W praktyce takie serwisy takie jak Rafhol Serwis Rafał Lompa, które wśród wielu innych usług oferują również awaryjne otwieranie drzwi, stosują dwie metody rozwiązywania problemu. Jedną z nich – popularniejszą i częściej wykorzystywaną – jest metoda otwierania samochodu za pomocą narzędzi ślusarskich. Wykwalifikowany serwisant dysponuje odpowiednim sprzętem oraz wiedzą o budowie zamków i działaniu ich mechanizmów. Dzięki temu może je otworzyć bez pozostawiania jakichkolwiek śladów na lakierze karoserii. Nie zostają też fizycznie naruszone drzwi, a to oznacza, że można je z powrotem zamknąć, zachowując pełne bezpieczeństwo pojazdu. Jedną z sytuacji, w której skorzystanie z narzędzi ślusarskich staje się konieczne, jest złamanie kluczyka w zamku. Usunięcie jego pozostałości wymaga zarówno odpowiedniego wyposażenia, jak i właściwego podejścia.

Poduszka hydrauliczna sposobem na zatrzaśnięty kluczyk

W sytuacjach, kiedy narzędzia ślusarskie nie zdają egzaminu, serwisanci otwierają drzwi za pomocą specjalnych przyssawek i poduszki hydraulicznej. Metoda ta polega na odciągnięciu szyby za pomocą przyssawki i umieszczeniu w szczelinie specjalnej poduszki. Podczas jej pompowania szczelina powiększa się, umożliwiając włożenie do jej wnętrza odpowiedniego narzędzia. Za jego pomocą można odciągnąć klamkę lub wydostać kluczyk z pojazdu. Korzystanie z poduszki hydraulicznej wymaga nie tylko wprawy, ale i dobrego wyczucia. Zbyt intensywne działanie może trwale odkształcić drzwi lub doprowadzić do pęknięcia szyby. Wówczas nie tylko wzrosną koszty usługi, ale też samochód będzie wymagał wizyty w warsztacie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz