Materiał Partnera

Kiedy powinniśmy odprowadzić auto do serwisu?

Kiedy powinniśmy odprowadzić auto do serwisu?

Samochody znacząco odmieniły nasze życie – dzięki nim szybko i sprawnie docieramy do pracy i nie musimy moknąć na przystankach autobusowych. Auta dały nam wolność i niezależność – możemy podróżować i przemieszczać się po drogach w komfortowych warunkach. Nic dziwnego, że każdy chce dysponować własnym pojazdem. Jednak pamiętajmy, że o samochód trzeba dbać – tylko wówczas będzie nam dobrze służył, a my unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek na drodze.

W obecnych czasach auta stały się dla wielu ludzi drugim domem – i nie chodzi tylko o zawodowych kierowców. Za kółkiem spędzamy wiele długich godzin, przemierzając trasę do pracy, domu, klienta lub po zakupy. Dlatego powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne serwisowane samochodu. Przeglądy auta powinny odbywać się systematycznie – wówczas wszelkie usterki będą naprawione na czas, a my unikniemy stresujących sytuacji, gdy pojazd odmówi nam posłuszeństwa w trakcie jazdy. Dowiedzmy się, kiedy trzeba wymienić płyn hamulcowy i jak często powinniśmy czyścić klimatyzację.

Kiedy do serwisu?

Z samochodem nie dzieje się nie niepokojącego, więc nie odwiedzamy warsztatu od paru lat? Takie postępowanie jest niebezpieczne! Nawet jeśli auto działa sprawnie, należy regularnie wykonywać przeglądy u mechanika, czyli raz w roku lub po przekroczeniu 15 tys. km. Wówczas trzeba wymienić olej silnikowy, ponieważ w innym przypadku straci on swoje właściwości. Warto przy okazji poprosić o wyczyszczenie klimatyzacji, która często jest siedliskiem bakterii i grzybów mogących zagrozić zdrowiu. Co dwa lata powinniśmy wymienić płyn hamulcowy (lub gdy przekroczymy 60 tys. km), a płyn chłodniczy co 2-4 lata. Co pięć lat (lub gdy licznik pokaże ponad 100 tys. km) trzeba wymienić olej w skrzyni biegów.

Jak wybrać serwis?

Wybór warsztatu samochodowego to istotna sprawa. W końcu wszyscy chcemy, aby nasz pojazd trafił w ręce prawdziwych profesjonalistów. Dlatego warto wybrać miejsce, które zatrudnia wykwalifikowany personel i dysponuje nowoczesnym sprzętem informatycznym, który zbiera historie wszystkich napraw. Istotna jest również renoma, doświadczenie i pozytywne opinie klientów. Wszystkie te kryteria spełnia cieszący się uznaniem serwis Japan Auto Parts w Kałęczynie, w województwie mazowieckim.

Pamiętajmy, że profesjonalny serwis samochodowy jest na wagę złota, a regularne przeglądy zapewnią nam bezusterkowe i bezpieczne podróże. Oszczędźmy sobie nieprzyjemnych niespodzianek na drodze – zadbamy o systematyczne wizyty u sprawdzonego mechanika.

Opracowanie:
Żabia Wola, Wschodnia 9
tel. 783 200 300
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz