Materiał Partnera

Kiedy potrzebny jest geodeta?

Kiedy potrzebny jest geodeta?

Geodeta kojarzy nam się z osobami, które często z notesem i ołówkiem w ręku dokonują pomiarów terenu. Jednak do końca nie wiemy, w jakim celu takie pomiary są dokonywane, do czego jest to potrzebne? Dopóki sami nie potrzebujemy pomocy usług specjalisty z zakresu geodezji. Wtedy warto skorzystać z doświadczonej firmy, która zapewni usługi na wysokim poziomie!

Firmy takie jak Yard Geodezja i Kartografia, w której osobą decyzyjną jest pan Piotr Jaworski, przeżywają prawdziwe oblężenie wiosną i latem. To najlepszy moment na budowę domu, budynków usługowych czy uporządkowanie spraw dotyczących posiadanych lub zakupionych właśnie działek. To sytuacje, kiedy warto skorzystać z pomocy geodety, który sporządzi odpowiednią dokumentację. Kiedy będziemy potrzebować jego pomocy? I jak wybrać dobrą firmę geodezyjną?

Dobry geodeta, czyli jaki?

Geodeta to zawód regulowany, także osoby wykonujące go muszą posiadać odpowiednie dokumenty dopuszczające go do tej pracy. Jego pomoc może nam się przydać nie tylko, gdy budujemy dom! Obszary, w jakich geodeta może nam zaoferować swoje usługi to między innymi rozgraniczanie i podziały nieruchomości, redakcja map, fotogrametria i teledetekcja, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne. W momencie, gdy potrzebna jest pomoc specjalisty chcemy, aby była to osoba z dużym doświadczeniem, która poradzi sobie w każdej sytuacji. Zazwyczaj zależy nam na czasie i jest to stresujący dla nas moment w budowie własnego domu czy dzieleniu działek. Korzystając z naszej firmy macie Państwo pewność, że wszyscy nasi pracownicy to osoby wykształcone, doświadczone oraz indywidualnie podchodzące do problemów klientów. Yard Geodezja i Kartografia to firma, która sprawnie realizuje zamówienia dotrzymując terminów oraz pozostając w kontakcie ze zleceniodawcą. Chętnie wyjaśnimy wszystkie zawiłości prawne oraz odpowiemy na Państwa pytania podczas konsultacji.

Zakres usług firmy geodezyjnej

Gdy dokonamy wyboru odpowiedniej firmy geodezyjnej warto zwrócić uwagę czy oferuje ona zróżnicowane usługi. Jest to ważne o tyle, że czasami może pojawić się problem z wytyczaniem granic lub podziałem terenu, czy inne problemy budowlane i warto wtedy skorzystać z usług firmy, która poradzi sobie z naszym zleceniem kompleksowo. Oferta naszej firmy to między innymi:

  • Pomiary geodezyjne realizacyjne (pomiary odkształceń i przemieszczeń budynków, pionowości obiektów, powierzchni budynku, powierzchni działki, tyczenie budynków, tyczenie tras, tyczenie urządzeń podziemnych oraz sieci uzbrojenia terenu),
  • Redakcja map (tworzenie i aktualizacja map geodezyjnych do celów projektowych),
  • Pomiary powykonawcze inwentaryzacyjne ( inwentaryzacja budowli, budynku, działki, przyłączy, sieci uzbrojenia terenu),
  • Rozgraniczenia i podziały nieruchomości (zapis o wykonywaniu map do celów prawno-notarialnych, podział nieruchomości, połączenia działek, rozgraniczenia nieruchomości, wykaz zmian gruntowych, wyznaczanie granic działki, wznowienie granic działki).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz