Materiał Partnera

Kiedy potrzebne są usługi spawacza?

Kiedy potrzebne są usługi spawacza?

Spawacz i umiejętności spawania są niezbędne w bardzo wielu branżach. Usługi spawalnicze przydają się w przemyśle, budownictwie wielkopowierzchniowym, ale też w niektórych pracach prowadzonych przy domach jednorodzinnych. Spawacz z odpowiednimi kwalifikacjami nie musi martwić się o brak zleceń. Kiedy jego praca będzie potrzebna?

Uprawnienia spawacza

Aby zostać spawaczem, trzeba zdobyć odpowiednie uprawnienia. Można je zdobyć kończąc profilowaną szkołę zawodową lub specjalny kurs spawacza, zakończony egzaminem. Reguluje to rozporządzenie Ministerstwa Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 roku.

Oprócz tego niezwykle ważne jest też doświadczenie. Podczas wykonywania zleceń spawacz uczy się, jak pracuje się z różnymi gatunkami metali i przy różnych technikach spawania. Najlepsi w tym zawodzie, tacy jak świadczący Usługi Spawalnicze Arkadiusz Wolanowski, mają w swojej ofercie całej spektrum działań, w których mogą wykorzystać swoje umiejętności spawalnicze. Należą do nich m.in.: spawanie konstrukcji, rur, blachy białej i czarnej czy zbiorników.

Spawanie konstrukcji

Konstrukcje stalowe spotykamy niemal na każdym rogu. Do tej kategorii należą nie tylko duże hale produkcyjne, ale też np. sklepy wielkopowierzchniowe. Nie da się postawić takiej konstrukcji bez połączenia jej elementów – a te najlepiej jest ze sobą zespawać. Najczęściej używa się do tego metody MAG, czyli łuku elektrycznego w osłonie gazowej.

Spawanie rur

Spawanie rur należy do największych wyzwań zawodu spawacza. Robi się to w miejscach trudnodostępnych, w pozycjach wymuszonych. Metody spawania użyteczne podczas tych działań to metoda TIG i MIG/MAG. Często podkreśla się, że spawacze, którzy wykonują zlecenie spawania rur są najbardziej dokładni i perfekcyjnie wykonują swoje zadania.

Spawanie zbiorników

Stalowe zbiorniki to bardzo często wykorzystywana w przemyśle rzecz. Nie da się ich wyprodukować w całości – do ich montażu musi być zaangażowany spawacz. Końcowa konstrukcja musi być solidna i bezpieczna. Nie może być nawet najmniejszej niedokładności, która spowoduje nieszczelność zbiornika. Stalowe zbiorniki wykorzystywane są w przemyśle browarniczym, kosmetycznym chemiczny, przy produkcji napojów, mleka itp., a także do przechowywania paliwa samochodowego czy jako przydomowe szambo.

Blacharstwo samochodowe

Spawanie, czyli metoda łączenia metalowych elementów, jest też bardzo potrzebne w dziedzinie blacharstwa samochodowego. Najlepsza będzie do tego metoda MIG/MAG. Zadanie to musi zostać wykonane dokładnie i bezbłędnie. Używa się do tego celu spawarek, które są w stanie pracować z bardzo cienkimi blachami.

Ślusarstwo

Zawód spawacza ma wiele wspólnego z pracą ślusarza. Te zawody są pokrewne i często wykonywane przez jednego specjalistę. Ślusarz także musi poddawać obróbce różnorakie materiały. Różnica polega głównie na tym, że obróbka przeprowadzana jest „na zimno”, bez sprawiania, że materiał się topi, ale przez cięcie, gięcie, przebijanie, wyoblanie etc.

Opracowanie:
Korzeniste 71
tel. 506 366 786
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz