Materiał Partnera

Kiedy potrzebne będzie nastawienie geometrii zawieszenia?

Kiedy potrzebne będzie nastawienie geometrii zawieszenia?

Powodów uszkodzenia geometrii kół może być bardzo wiele. Jednak najczęstszym źródłem tego typu problemów są poważniejsze stłuczki lub wypadki samochodowe. Jak rozpoznać, że w naszym aucie występują problemy z geometrią? Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w naszym krótkim poradniku. Podpowiadamy też, jak znaleźć fachowca do nastawienia geometrii zawieszenia.

Jak rozpoznać problemy z geometrią zawieszenia?

Rozpoznanie takich problemów powinno być dość proste. Jeśli w trakcie jazdy czujemy, że auto ściąga nas w którąś stronę, powinniśmy sprawdzić ciśnienie w oponach. Jeśli wszystko z ciśnienie jest w porządku, a problem się powtarza, należy zbadać geometrię. Problemy z nią mogą być efektem zderzenia pojazdy z innym autem lub z przeszkodą. Jednak do zaburzeń geometrii mogą doprowadzić także usterki poszczególnych podzespołów w samochodzie. Problemy z geometrią najczęściej widać jadąc prosto – warto zrobić taki test, zanim zgłosimy się do mechanika. Niezależnie od tego, gdzie lezą przyczyny problemu, kiedy tylko go zauważymy, powinniśmy wybrać się do specjalisty – nastawianiem geometrii w samochodach zajmują się fachowcy w Q-Service Elektromechanika. Geometria zawieszenia.

Co nam daje prawidłowo ustawiona geometria?

Niektórzy kierowcy mają wrażenie, że skoro nieprawidłowa geometria kół nie uniemożliwia prowadzenia auta, nie warto wydawać pieniędzy na jej nastawienie. To jednak poważny błąd – w końcu nie dlatego przed wypuszczeniem auta z zakładu produkcyjnego geometria jest skrupulatnie nastawiana, by później o nią nie dbać. Prawidłowo ustawiona geometria powinna pozwolić nam na komfortową jazdę – sterowność i przyczepność – niezależnie od tego, czy jedziemy po prostej drodze, czy poruszamy się po zakrętach. Koła optymalnie ustawione względem siebie gwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy w każdych warunkach. Dzięki prawidłowemu ustawieniu zawieszenia auto jest stabilne. Warto pamiętać, by geometrie kół sprawdzać regularnie, nawet wtedy, kiedy nie zauważyliśmy żadnych niepokojących sygnałów. Czasem wystraszy nieuważne wjechać na wysoki krawężnik, by zaburzyć ustawienie zawieszenia. Dlatego rutynowa kontrola przyda się każdemu kierowcy. Dodatkowo zbieżność kół powinniśmy sprawdzić przed montażem nowych opon. Wtedy, jeśli pojawią się problemy „ściągania” auta na którąś ze stron, będziemy wiedzieć, co jest ich przyczyną. Do ustawienia geometrii kół należy wybrać sprawdzony warsztat, specjalizujący się w takich usługach – taki jak Q-Service.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz