Artykuł sponsorowany

Kiedy pomocne jest poświadczenie notarialne? – wyjaśnia notariusz Krystyna Kędra

 Kiedy pomocne jest poświadczenie notarialne? – wyjaśnia notariusz Krystyna Kędra

Mimo, że oferta kancelarii notarialnych jest bardzo rozbudowana, to największym zainteresowaniem cieszy się usługa notarialnego poświadczenia podpisów lub dokumentów. W artykule wyjaśniliśmy w jakich przypadkach konieczne jest uzyskanie takiego poświadczenia i dokładnie opisaliśmy, czego może wymagać notariusz, gdy udamy się do jego kancelarii w tej sprawie. Tekst przygotowaliśmy w oparciu o aktualne przepisy prawa. Licznych wskazówek udzieliła też notariusz z warszawskiej kancelarii notarialnej – Krystyna Kędra.

Notarialne poświadczenie podpisu – w jakich sytuacjach?

Mimo, że za podrabianie podpisów grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności, niektórzy ryzykują i poświadczają pod dokumentem w imieniu innej osoby. By wykluczyć takie sytuacje i mieć pewność, że złożone podpisy są oryginalne, w niektórych przypadkach wymagane jest poświadczenie notarialne. Przyda się ono w szczególności, gdy dana osoba chce sprzedać swoje udziały w spółce z o.o., uwierzytelnić podpis podczas realizowania spraw, związanych z prawem spadkowym czy podczas podpisywania umowy o opiece nad małoletnim lub osobą starszą. A także w sytuacji zawierania nowych kontraktów czy potwierdzania prowadzonych transakcji. Notarialne poświadczenie podpisu przez specjalistę z Kancelarii Krystynę Kędry, zabezpiecza interesy, jest solidnym argumentem podczas ewentualnej rozprawy sądowej i daje spokój, że pod względem formalności wszystko jest dopracowane.

Poświadczenie dokumentów przez notariusza

Kolejną, bardzo podobną do poświadczenia pod podpisem usługą, jest poświadczenie dokumentów. W praktyce oznacza to, że notariusz stwierdza zgodność kopii dokumentu z jego oryginałem. Kilka słów na ten temat powiedziała notariusz z Kancelarii Notarialnej Krystyny Kędry.

Poświadczone przez notariusza dokumenty zyskują moc prawną i mogą zostać bez problemu przedstawiane w urzędach i innych instytucjach. Usługa poświadczenia dokumentów pomocna jest więc zarówno dla przedsiębiorców, którzy przy prowadzeniu biznesu dysponują wieloma dokumentami, jak i dla osób indywidualnych. W tym drugim przypadku często poświadczenie jest niezbędne, gdy potrzebne jest poświadczenia dyplomu ukończenia studiów, uwierzytelnienie orzeczenia sądowego czy też dokumentów jak akt urodzenia itd.

Co zabrać ze sobą, wybierając się do Kancelarii Notarialnej K. Kędry?

Osoby, które są zainteresowane poświadczeniem notarialnym, wybierając się do Kancelarii Notarialnej Krystyny Kędry nie mogą zapomnieć o dokumencie tożsamości. Tylko wtedy możliwe jest rozpoczęcie czynności prawnych. Notariusz złoży na piśmie swój podpis i pieczęć z dokładnym zapisem o dacie, kiedy poświadczenie sporządził. W niektórych sytuacjach, wymagana będzie obecność świadka. O tym jednak z pewnością specjalista poinformuje, gdy dana osoba podejmie kontakt telefoniczny i będzie chciała umówić się na wizytę. W końcu, Kancelaria Notarialna Krystyny Kędry funkcjonuje na rynku od 2012 roku i od tego czasu świadczy różnorodne usługi notarialne. Na pierwszym miejscu zawsze jest klient, więc nie trzeba obawiać się, że zostaną tam udzielone niepełne informacje lub, że specjalistka odmówi pomocy.

Opracowanie:
Warszawa, Francuska 16 lok. 4
tel. 22 616 22 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz