Materiał Partnera

Kiedy okna wymagają naprawy?

Kiedy okna wymagają naprawy?

Okna z drewna czy tworzyw sztucznych to bardzo ważne punkty każdego domu, mieszkania czy innego rodzaju obiektu użytkowego. Odpowiadają nie tylko za dostateczną ilość światła dziennego wpuszczanego do pomieszczeń, ale przede wszystkim zapewniają izolację termiczną oraz akustyczną. Niekiedy jednak niezbędna jest ich naprawa – kiedy potrzebny będzie serwis okien?

Jakie są najczęstsze uszkodzenia okien?

Większość skrzydeł można otwierać przynajmniej na dwa sposoby. Jeżeli nie jest to możliwe, może stać się dość problematyczne. Pomieszczenie z uszkodzonymi oknami jest nienależycie zabezpieczone przed włamaniem i nie chroni wnętrz np. przed niskimi temperaturami panującymi na zewnątrz. Usterki stolarki okiennej są też uciążliwe latem, gdy z tego powodu nie jest możliwe dokładne przewietrzenie i wentylowanie mieszkania, domu czy innego typu obiektu. Uszkodzone mogą okazać się elementy metalowe, w tym zawiasy okienne i okucia.

Częstym problemem są także awarie klamek, które uniemożliwiają korzystanie z okien czy drzwi balkonowych. Zablokowanie skrzydeł to kolejna z usterek, jaka nierzadko zgłaszana jest do specjalistycznego serwisu Jarosława Kołacza. Każda z wymienionych awarii może być przez fachowców w krótkim czasie wyeliminowana, co pozwoli uniknąć np. dyskomfortu termicznego związanego z brakiem możliwości zamknięcia okien. Problemy z utratą ciepła mogą pojawić się też wtedy, gdy stolarka nie jest należycie uszczelniona. Jak w takiej sytuacji pomoże serwis okien?

Objawy nieszczelności stolarki okiennej

Pojawienie się mostków termicznych w budynku może być spowodowane wieloma czynnikami. Jednym z nich jest nieszczelność stolarki okiennej lub drzwiowej. Objawem uszkodzenia lub nadmiernego zużycia uszczelek jest szybka utrata ciepła z wnętrz w sezonie grzewczym. Odczuwalny chłód od strony okien czy zimne parapety to kolejne z czynników, jakie powinny wzbudzić naszą uwagę. Nieszczelne skrzydła w stolarce są również głośniejsze przy zamykaniu ze względu na uszkodzenia uszczelek.

W takiej sytuacji serwis okien przeprowadzi wymianę zużytych części okiennych odpowiadających za izolację termiczną i akustyczną. Naprawa stolarki nie ogranicza się jednak wyłącznie do montażu nowych uszczelek. Specjaliści z najlepszych serwisów zajmujących się renowacją okien zadbają również o ich regulację oraz smarowanie okuć. W ten sposób otrzymujemy kompleksową usługę, która zapewnia sprawne działanie naszej stolarki przez najbliższych kilka lat. Serwis okien dobrze jest zlecić także wtedy, gdy są one sprawne – odpowiednia konserwacja uchroni nas przed kłopotliwymi usterkami.
Opracowanie:
Gdańsk, Myczkowskiego 4 lok. 25
tel. 667 767 676
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz