Materiał Partnera

Kiedy niezbędne jest wykorzystanie żurawia samochodowego?

Kiedy niezbędne jest wykorzystanie żurawia samochodowego?

Specjalistyczne usługi dźwigowe wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu ciężkiego. Doskonałym rozwiązaniem są mobilne żurawie samochodowe, których udźwig maksymalny wynosi nawet 80 ton, a teleskopowe wysięgniki wraz z przedłużeniami pozwalają na realizację skomplikowanych zadań. Czym konkretnie w ramach świadczonych usług zajmują się specjaliści wykorzystujący żurawie samochodowe?

Niezbędne prace z materiałami budowlanymi

Trudno wyobrazić sobie budowę sporych rozmiarów obiektu użytkowego bez wykorzystania żurawia samochodowego. Jest on potrzebny głównie przy montażu elementów żelbetowych. Charakteryzują się one sporą masą, co skutecznie ogranicza możliwość ich podniesienia sposobami konwencjonalnymi. Nowoczesne żurawie samochodowe dysponują udźwigiem na poziomie nawet 80 ton, co umożliwia sprawne manewrowanie i umieszczanie wielkogabarytowych elementów żelbetowych w miejscach wskazanych przez kierownika budowy. Żuraw samochodowy przydaje się na budowach, na których realizuje się konstrukcje wykonane z konkretnych materiałów.

Tego typu usługi dźwigowe wykorzystywane są w celu montażu i demontażu obiektów wykonywanych nie tylko z żelbetu, ale też ze stali czy drewna. Firma Aleksandra Sulewskiego dysponuje aż siedmioma nowoczesnymi, profesjonalnymi żurawiami samochodowymi przystosowanymi do intensywnej eksploatacji. Świetnie sprawdzają się one przy inwestycjach budowlanych realizowanych na wysokościach. Podawanie materiałów jest w tym przypadku znacznie utrudnione, co jednak nie stanowi problemu dla firm świadczących kompleksowe usługi dźwigowe żurawiem samochodowym.

Żuraw samochodowy nie tylko na budowie

Żurawie samochodowe stosowane są głównie na budowach, jednak ich szerokie zastosowanie pozwala wykorzystać je także do innych prac. Przede wszystkim sprawdzają się w branży logistyczno-transportowej, gdzie używa się ich do rozładunku i przeładunku poszczególnych kontenerów, maszyn czy towarów wielkogabarytowych. Tego typu usługi również wykonywane są na budowach, podobnie jak układanie płyt stropowych. Żurawie samochodowe są jednak wynajmowane przez rozmaite firmy w celu m.in. demontażu czy montażu rozmaitych urządzeń przemysłowych. Wieże, silosy, suwnice czy kominy powstają właśnie dzięki możliwości podniesienia całych konstrukcji bądź ich elementów przez specjalistyczne żurawie samochodowe.

Usługi dźwigowe świadczone tego typu ciężkim sprzętem sprawdzają się również wtedy, gdy niezbędne jest wykonanie prac przy sieciach elektroenergetycznych. Oznacza to konieczność dostarczenia poszczególnych materiałów na właściwą wysokość, co zapewniają żurawie samochodowe z wysokiej klasy wysięgnikami teleskopowymi oraz dodatkowymi przedłużeniami. Co ciekawe, tego typu dźwigi są w stanie osiągnąć zasięg nawet do 46 metrów.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Noskowskiego 9 lok. 65
tel. 601 556 498
Oceń artykuł (3)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz