Artykuł sponsorowany

Kiedy należy udać się do gastrologa?

Kiedy należy udać się do gastrologa?

Coraz więcej osób odczuwa dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Ciągły stres, jedzenie w pośpiechu oraz niewłaściwie zbilansowana dieta sprawiają, że każdego dnia towarzyszą nam dolegliwości bólowe, uciążliwa zgaga czy wzdęcia. Wizyta u specjalisty nie tylko poprawi komfort naszego życia, ale nierzadko może również pomóc w odkryciu i zwalczeniu groźnych schorzeń.

Gastrolog to lekarz, który zajmuje się wszelkimi schorzeniami układu pokarmowego – przełyku, żołądka, wątroby, trzustki, jelit oraz dróg żółciowych. Kto powinien szukać pomocy u gastrologa? Przede wszystkim osoby, które cierpią z powodu zgagi, niestrawności oraz choroby wrzodowej. Lekarz pomoże także osobom, które zmagają się z przewlekłymi chorobami jelit.

Symptomy, które powinny Cię zaniepokoić

Do specjalisty powinniśmy się udać, gdy przez dłuższy czas męczą nas takie dolegliwości, jak:

  • bóle żołądka,
  • pieczenie w przełyku,
  • wzdęcia,
  • mdłości,
  • uporczywe zaparcia lub biegunki,
  • bóle wątroby,
  • uczucie pełności,
  • trudności z przełykaniem,
  • utrata apetytu.

Nie należy zwlekać z wizytą także wtedy, gdy zauważymy nagły spadek wagi lub krew bądź śluz w stolcu. Niestety, powyższe objawy są przez nas często bagatelizowane, przez co obniżają nasz komfort życia i negatywnie odbijają się na samopoczuciu. Trzeba jednak pamiętać, że mogą być one także spowodowane poważnymi schorzeniami, tj.: nowotwory, dlatego na wizytę warto umówić się jak najszybciej. Wybierzmy miejsce, które cieszy się renomą wśród klientów, takie jak Gabinety Lekarskie Wołowiec w Zielonej Górze. Nie czekajmy, aż dolegliwości miną same, bo tak się prawdopodobnie nie stanie – niezbędna jest diagnoza oraz skuteczne leczenie.

W gabinecie gastrologa

O badaniach gastrologicznych krążą legendy. Jednak zamiast słuchać plotek, lepiej na własnej skórze przekonać się, że leczenie gastrologiczne nie musi być bolesne. Lekarz przede wszystkim przeprowadzi z pacjentem wywiad, aby dowiedzieć się, jakie występują u niego dolegliwości. Z pewnością padnie pytanie o zażywane leki oraz sposób odżywania się. Gdy uciążliwe symptomy dotyczą żołądka lub dolnej części przewodu pokarmowego, specjalista zbada powłoki brzuszne, m.in. poprzez ucisk wybranych miejsc. Gastrolog może zlecić także badania krwi, USG lub RTG jamy brzusznej, tomografię komputerową, gastroskopię lub kolonoskopię. Pamiętajmy, że badanie gastrologiczne wykonywane jest nowoczesnym sprzętem, który minimalizuje dyskomfort pacjenta. Dodatkowo odbywa się ono przy znieczuleniu miejscowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz