Materiał Partnera

Kiedy można potwierdzić ciąże u lekarza ginekologa?

Kiedy można potwierdzić ciąże u lekarza ginekologa?

Bardzo często zdarza się sytuacja, gdy apteczny test ciążowy pokazał dwie kreski. Każda kobieta od razu pragnie uzyskać potwierdzenie od lekarza ginekologa. Z pewnością to naprawdę bardzo ważny moment dla ewentualnej przyszłej mamy. Nie należy zapominać również o tym, że opóźnienie miesiączki może mieć wiele powodów i niekoniecznie jest to ciąża. Dlatego wizyta u lekarza jest tak ważna, gdyż ma potwierdzić lub wykluczyć nasze przypuszczenia.

Kiedy udać się do ginekologa?

Z pewnością wiele kobiet zastanawia się, w którym momencie trzeba udać się do lekarza na badanie. Wizyta powinna być umówiona sytuacji, gdy zaobserwuje się brak miesiączki oraz na teście ciążowym pojawią się dwie kreski. Specjaliści z firmy Stanisław Baka Gabinet ginekologiczny przypominają, że każda kobieta spodziewająca się ciąży, powinna szybko znaleźć się pod opieką położnika. Oczywiście potwierdzenie ciąży u ginekologa jest dużo pewniejsze niż test zakupiony w aptece. Idealnym momentem na wizytę jest okres od 6 do 8 tygodnia od ostatniej miesiączki. Właśnie w tym okresie wyniki będą najbardziej wiarygodne i potwierdzą bądź wykluczą, że w ostatnim cyklu doszło do zapłodnienia. Nie należy jednak zwlekać zbyt długo, a najpóźniej do 10 tygodnia ciąży. To naprawdę bardzo ważne ze względów zdrowotnych dotyczących matki oraz dziecka. Pamiętajmy, że opieka lekarza zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Sposoby na potwierdzenie ciąży

Oczywiście wiarygodność testu ciążowego zakupionego w aptece jest dość wysoka, jednak może dochodzić do wielu pomyłek. Potwierdzenie i prowadzenie ciąży u ginekologa, może przebiegać na kilka sposobów. Na wczesnym etapie ciąży jest to możliwe po wykonaniu badania krwi, gdzie wskazuje się poziom hormonu hCG. Jego wartość pozwoli na potwierdzenie zapłodnienia oraz podanie przybliżonego wieku ciąży. Z pewnością potwierdzenie ciąży u ginekologa będzie wymagało przeprowadzenia ginekologicznego badania, które wskaże ewentualne zmiany w pochwie. Badanie dopochwowe USG pozwoli na potwierdzenie ciąży dopiero po 4 tygodniu, gdy na obrazie pokaże się pęcherzyk. Około 6 tygodnia ciąży na ekranie aparatu będzie można zaobserwować znajdujący się w macicy zarodek. Z kolei w okolicy 7 tygodnia ciąży będzie istniała możliwość posłuchania bijącego serduszka.
Opracowanie:
Skarżysko-Kamienna, pl. Floriański 3
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz