Materiał Partnera

Kiedy konieczne jest szlifowanie lub frezowanie betonu i jak się je wykonuje?

Kiedy konieczne jest szlifowanie lub frezowanie betonu i jak się je wykonuje?

Problematyczny nadmiar betonu na wybranym elemencie to wbrew pozorom poważna kwestia, która wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi do frezowania. Usługa ta sprawdza się również w innych przypadkach, podobnie jak szlifowanie. Wykorzystane do takiej obróbki tarcze diamentowe zapewniają wysoką precyzję realizowanych prac. Kiedy jeszcze konieczne jest szlifowanie oraz frezowanie betonu?

Równa powierzchnia betonowa

Przygotowanie równej powierzchni betonowej nie jest zadaniem prostym. Materiał ten wymaga bowiem specjalistycznej obróbki, która pozwoli wyeliminować wszelkie nierówności powstałe na betonowym podłożu. Doskonale sprawdzającą się metodą jest szlifowanie betonu z wykorzystaniem wytrzymałych tarcz diamentowych. Jeśli nierówności na powierzchni nie przekraczają kilku milimetrów, można je z powodzeniem zniwelować właśnie za pomocą obróbki techniką diamentową.

Szlifowanie betonu to usługa realizowana przez firmę Dasaj, która jest w stanie zająć się jednak nie tylko elementami betonowymi, ale również innymi powierzchniami. Szlifowanie tarczami diamentowymi to bowiem świetny sposób na wyrównanie żywic epoksydowych, powłok lakierowanych, bloczków cementowych czy nawet do usunięcia pozostałości klejów oraz innych powłok na podłożach mineralnych. Oprócz tego szlifowanie jest zatem głównie wykorzystywane przy niwelacji nierówności podłoża betonowego, co można też wykonać za pomocą frezowania betonu. Kiedy jeszcze stosuje się drugą metodę?

Nadmiar betonu skutecznie usunięty

Frezowanie jest bardzo skuteczną metodą obróbki betonu w przypadku konieczności usunięcia nadmiaru materiału. To właśnie w ten sposób równie skutecznie jak w przypadku szlifowania niweluje się różnice w poziomach posadzek betonowych. Wylana masa betonowa w wielu sytuacjach wymaga skutecznego zebrania powstałego nadmiaru, co także realizuje się za pomocą frezowania betonu. Mechaniczne usuwanie niepotrzebnej warstwy materiału świetnie sprawdza się też przy wyrównywaniu uszkodzonych i zużytych podłoży betonowych.

Podobnie jak w przypadku szlifowania za pomocą tarcz diamentowych, również i frezowanie wykorzystywane jest do usuwania starych powłok lakierniczych czy klejów. Metody te pozwalają zatem na skuteczne przygotowanie niezwykle równego podłoża betonowego pod kolejne warstwy. Warto zwrócić uwagę na specjalistyczne firmy, które w tym celu korzystają z diamentowych narzędzi. To właśnie realizacja np. szlifowania betonu techniką diamentową pozwala bowiem uzyskać najwyższą precyzję wykonywanych czynności i tym samym przekłada się na szybką niwelację nierówności na betonowych elementach i nie tylko.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz