Artykuł sponsorowany

Kiedy i dlaczego warto wynajmować wózki widłowe?

Kiedy i dlaczego warto wynajmować wózki widłowe?

Jeszcze niedawno wózki widłowe kojarzyły nam się wyłącznie z hurtowniami budowlanymi i pracami na placach budowy. Obecnie coraz częściej przydają się one także przy pracach w zamkniętych pomieszczeniach oraz do transportowania towarów w magazynach. Do wyboru mamy wózki widłowe o napędzie spalinowym (do prac w trudnych warunkach na zewnątrz), elektrycznym (do prac w pomieszczeniach) i gazowym, które możemy wykorzystywać w każdych warunkach.

Alternatywa dla zakupu

Wózki widłowe świetnie sprawdzają się przede wszystkim przy składowaniu towarów, jednak nie zawsze przewożenie różnych rzeczy to dla nas długoterminowy must have. Zakup wózka widłowego dla firmy jest nieopłacalny – lub ze względów na ograniczenia budżetowe niemożliwy – a jednak wyjątkowo przydaje nam się wsparcie techniczne. Mamy wówczas alternatywę: wynajem wózka widłowego. Do wyboru mamy wynajem krótkoterminowy i długoterminowy – na który się zdecydujemy, zależy po prostu od naszych potrzeb. Wózki widłowe do wynajęcia na krótki czas dostępne są praktycznie od ręki i nie musimy przejmować się rozbudowanymi formalnościami. W przypadku awarii możemy liczyć na błyskawiczną opiekę serwisową, a doświadczeni pracownicy pomogą nam dobrać pojazd odpowiedni do naszych potrzeb.

Jaki wózek widłowy wynająć?

Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni wózków widłowych TM Service z Wrocławia, polscy przedsiębiorcy najczęściej wybierają wózki czołowe. Z przeprowadzanych analiz wynika, że na drugim miejscu znajdują się wózki paletowe. Wybierając wózek widłowy do wynajęcia, bierzemy pod uwagę nie tylko rodzaj napędu i typ sprzętu, ale także udźwig. Statystyki wskazują, że najczęściej wystarczy udźwig 2 ton. W magazynach towary nie są składowane bardzo wysoko, więc przedsiębiorcy najczęściej poszukują wózków widłowych, które podnoszą materiały na wysokość do 3 m. Jeśli mamy wątpliwości, jaki wózek najlepiej sprawdzi się w naszej firmie, warto skonsultować się z firmą, która zajmuje się wynajmem sprzętu. Wynajmując wózek – lub całą flotę wózków widłowych – mamy możliwość przetestować urządzenia. Wydatek możemy wpisać w koszty naszej działalności, a to pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Wynajem wózków widłowych to szczególnie korzystne rozwiązanie dla firm rozwijających się, ale nie tylko. Nie ma sprzętów niezniszczalnych i od czasu do czasu zdarzają się awarie, dlatego z wypożyczalni wózków widłowych często korzystają też rozwinięte firmy, które nie mogą funkcjonować bez tego typu sprzętu, właśnie w sytuacjach, gdy w związku z awarią miałby nastąpić postój.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz