Materiał Partnera

Kiedy i dlaczego warto wynająć namiot na magazyn?

Kiedy i dlaczego warto wynająć namiot na magazyn?

Magazynowanie surowców, półproduktów czy gotowych produktów stanowi ważny element funkcjonowania każdej firmy. Magazyny są też niezbędne do zapewnienia ochrony cennego sprzętu i maszyn, które nie powinny być narażone na oddziaływanie zmiennych warunków środowiskowych. Budowa obiektu jest kosztowna i nie zawsze konieczna. Alternatywą dla niej jest wynajem hali magazynowej.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem namiotu magazynowego?

Magazyn może być stałym elementem infrastruktury firmy, ale często też jego budowa jest odsuwana w czasie. Z tej inwestycji rezygnują szczególnie często młode przedsiębiorstwa, które chcą zminimalizować koszty rozruchu działalności. Wówczas szukają alternatywnego rozwiązania, które zapewni odpowiednio wiele przestrzeni do składowania towarów.

Niekiedy zdarza się też, że już istniejący magazyn okazuje się niewystarczający w stosunku do bieżących potrzeb. Taka sytuacja ma miejsce np. wówczas, gdy firma otrzyma intratne, ale jednorazowe zlecenie, na potrzeby którego musi sprowadzić dużą partię surowca. Oczywistym jest, że budowa magazynu stałego w takich warunkach mija się z celem. Nie tylko czas jego wykonania jest zbyt odległy, ale też koszty są wysokie i nieracjonalne. Jeśli więc:

  • pojawi się natychmiastowa potrzeba zapewnienia przestrzeni magazynowej,
  • firma nie dysponuje czasem i środkami na budowę stałego magazynu,
  • budowa kosztownego obiektu jest zbędna ze względu na chwilową potrzebę,
  • nie wiesz, jak dużą przestrzeń magazynową musisz przygotować….

…najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem hali magazynowej.

Dlaczego wynajem hali jest najlepszą alternatywą?

Jedną z zalet, jaką wyróżnia się namiot magazynowy, jest możliwość dowolnej konfiguracji jego wewnętrznej powierzchni. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy nie wiesz, jak długo będziesz realizować zlecenie i jak dużą partię surowców czy produktów musisz przechować. Nowoczesne hale magazynowe, które wynajmuje firma Ps Namioty Halowe Sp. z o.o., są skonstruowane tak, że w każdej chwili można je rozbudować o kolejne moduły. Jeśli wynajęta powierzchnia okaże się niewystarczająca, nie ma problemu, aby ją szybko powiększyć. Wynajem hali magazynowej ma też wiele innych zalet:

  • namiot możesz wydzierżawić na tydzień, miesiąc rok lub wiele lat zależnie od Twoich potrzeb,
  • ustawienie namiotu magazynowego trwa kilka lub kilkanaście godzin zależnie od jej wielkości i dodatkowego wyposażenia,
  • do ustawienia hali magazynowej na okres do 120 dni nie potrzebujesz zezwolenia na budowę – jeśli okres użytkowania jest dłuższy, możesz ją zdemontować i przesunąć o kilka centymetrów, a okres tymczasowego użytkowania przedłuży się o kolejne 120 dni,
  • koszt wykonania hali namiotowej jest kilkakrotnie niższy niż budowa magazynu,
  • konstrukcja hali, materiały oraz zabezpieczenia gwarantują Twoim towarom i maszynom pełną ochronę przed deszczem, śniegiem, intensywnym słońcem i złodziejami.

Wynajem hali magazynowej jest na tyle korzystną opcją, że firmy sięgają po nią nie tylko na potrzebę konkretnego zlecenia. Hala z powodzeniem może funkcjonować jako stały, długoterminowy magazyn.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz