Materiał Partnera

Kiedy ergonomia to podstawowy wyznacznik tworzonych wnętrz

Kiedy ergonomia to podstawowy wyznacznik tworzonych wnętrz

Większość pomieszczeń, zarówno mieszkalnych, jak i biurowych czy użytkowych, musi spełniać odpowiednie wytyczne. Bardzo często wytyczne te związane są nie tylko z założonym, czy z góry określonym stylem, ale przede wszystkim, z ich ergonomią, czyli dostosowaniem rozwiązań do funkcjonalności i potrzeb, jakie ma spełniać dane pomieszczenie. Kuchnia, łazienka, pokój biurowy – to miejsca, w których ergonomia ma szczególne znaczenie, bo to tam wymagane są konkretne do spełnienia wyznaczniki, tak, aby realizowane w nich czynności odbywały się bezproblemowo. Jakie jeszcze pomieszczenie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na ergonomię wnętrza?

Funkcjonalność wnętrz

Znane jest powiedzenie, że jeśli coś jest stylowe i ładne, to najczęściej nie spełnia wymagań funkcjonalnych czy organizacyjnych. Możliwe jest jednak połączenie dwóch tych wyznaczników, z jeszcze jednym, dodatkowym – jakością. Funkcjonalność, styl, jakość – to cechy, których połączenie jest coraz częściej wymagane i spełniane w przypadku aranżacji wnętrz mieszkań czy biur. Oczywistym jest spełnienie pierwszej cechy w projektowaniu takich pomieszczeń, jak kuchnia, łazienka, a także biuro. To w nich panować musi odpowiedni komfort, dzięki któremu możliwe będzie spełnienie funkcjonalnych cech tych pomieszczeń. Jednym z miejsc, które muszą być szczególnie ergonomiczne jest garderoba. Najczęściej pomieszczenie to osiąga ostatecznie bardzo niewielkie rozmiary w porównaniu z resztą pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu, czy domu. To na nie zawsze zostaje poświęcona najmniejsza przestrzeń, dlatego szczególnie ważne, a jednocześnie szczególnie trudne potrafi być zaaranżowanie tego wnętrza. Skąd wynikają problemy? Przede wszystkim z tego, jak dużą funkcjonalnością musi odznaczać się tak małe pomieszczenie.

Małe, ale praktyczne

Wielkość garderoby najczęściej nie przekracza kilku metrów kwadratowych, jednocześnie, tak małe pomieszczenie, musi być niezwykle praktyczne. Połączenie szaf – miejsc o większej przestrzeni, z drobniejszymi elementami meblowymi, takimi jak półki i szuflady, może okazać się niezwykle trudne. Dlatego też specjaliści z firmy Indeco – Imex projektują meble tworzone na wymiar, również te przeznaczone do takich miejsc, jak garderoba. Tak wytworzone meble, pozawalają na idealne dostosowanie praktycznych rozwiązań związanych z funkcjonalnością danego pomieszczenia, z wymaganiami klientów, dotyczącymi zachowania pewnego stylu. Równie ważne jest, że stworzone rozwiązania zachowają wysoką jakość, która pozwoli na długie użytkowanie i odpowiednie wykorzystanie.
Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz