Materiał Partnera

Keratynowe prostowanie włosów w pigułce.

Keratynowe prostowanie włosów w pigułce.

Keratynowy zabieg prostowania włosów nazywany jest inaczej brazylijskim prostowaniem. Efektem jego wykonania są lśniące, gładkie i głęboko odżywione włosy. Pokochały go tysiące Polek, które do tej pory używały prostownicy każdego dnia. Zabieg ten znajdziemy w prawie wszystkich salonach fryzjerskich. Co trzeba wiedzieć o keratynowym prostowaniu włosów zanim się na nie zdecydujemy?

Dla kogo?

Na zabieg brazylijskiego prostowania może sobie pozwolić praktycznie każda kobieta. W szczególności dedykowany jest on paniom, których włosy są ciężkie do zdyscyplinowania i się puszą. Wykonuje się go także na włosach farbowanych, rozjaśnianych oraz zniszczonych zabiegami chemicznymi. Na keratynowe prostowanie włosów często decydują się też posiadaczki kręconych pukli, które są zmęczone codziennym ich prostowaniem i układaniem. Trzeba jednak pamiętać, że prostowanie jest efektem ubocznym zabiegu i w miarę upływu czasu będzie słabnąć. Najważniejszą jego zaletą jest dogłębna regeneracja włosów.

Jak wygląda zabieg?

Odpowiednia ilość preparatu keratynowego zostaje wtłoczona we włosy za pomocą żelazka fryzjerskiego rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura ułatwia odchylenie łusek włosa, dzięki czemu preparat keratynowy może wniknąć do wnętrza włosa i uzupełnić wszelkie ubytki w jego strukturze. W następnej kolejności fryzjer domyka łuski włosów i pozostawia preparat na głowie przez 30 minut. Na koniec specjalista suszy włosy aż do całkowitego wyschnięcia. Ważne jest, by temperatura suszarki na tym etapie była umiarkowana. Brazylijskie prostowanie włosów warto wykonać w renomowanym i polecanym salonie fryzjerskim takim jak np. Kameleon, którego właścicielką jest pani Kamilla Dziuba. Zyskamy wtedy pewność, że nasza czupryna jest w dobrych rękach.

Preparat keratynowy, czyli co?

Keratyna jest białkiem, które buduje włosy i paznokcie. To właśnie dzięki niej są one mocne i zdrowe. W preparacie keratynowym znajdziemy także kompleks witaminowy, ekstrakty pochodzenia roślinnego, olejki eteryczne oraz minerały z Morza Martwego. Należy zwrócić uwagę, by preparat był wolny od szkodliwych składników chemicznych. Przed wykonaniem zabiegu w wybranym salonie fryzjerskim, warto zapytać na jakich produktach pracują fryzjerzy.

Czas trwania zabiegu i cena

Brazylijskie prostowanie włosów jest zabiegiem, który będzie wymagał od nas cierpliwości. Długość zabiegu, zależnie od sprawności fryzjera, może potrwać od dwóch nawet do kilku godzin. Ceny też kształtują się bardzo różnorodnie. W mniejszych miejscowościach zapłacimy od 250zł, w dużych miastach nawet 600zł. Efekt na włosach, zależnie od ich rodzaju, powinien utrzymywać się od 3-4 miesięcy. Jeżeli zabieg będzie regularnie powtarzany, to i efekt będzie bardziej trwały.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz