Materiał Partnera

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Każda z nas chce mieć piękne i zadbane włosy. Przykładamy wiele starań do tego, by wyglądały świeżo i zdrowo. Jednak stosując wszelkiego rodzaju urządzenia, takie ja suszarka czy prostownica, zazwyczaj je przesuszamy i niszczymy. Jest to w dużej mierze spowodowane nieprawidłowym używaniem tych sprzętów. By zapobiec niszczeniu włosów, lepiej skorzystać z porad fryzjera albo po prostu zdecydować się na prostowanie włosów przy pomocy keratyny.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

W ostatnich latach to dość popularny zabieg, do którego mamy dostęp w wielu salonach fryzjerskich, takich jak Anna Salon Keratynowe Prostowanie Włosów. Jest znane także pod nazwą brazylijskie prostowanie włosów. Mimo swojej nazwy jego przeznaczeniem nie jest prostowanie włosów. Przede wszystkim jest to zabieg, który polega na maksymalnym i intensywnym nawilżeniu włosów przy pomocy keratyny. Ta, w towarzystwie wysokiej temperatury, wprasowana we włosy za pomocą prostownicy, powoduje ich regenerację. Wyprostowane włosy są tylko efektem ubocznym, słabnącym po jakimś czasie.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu keratynowego prostowania?

Przede wszystkim z powodu wspomnianego wyżej nawilżeniu włosów. Zabieg powoduje odbudowę struktury włosa, dzięki uzupełnieniu ubytków keratyny w łodydze włosa. Fryzura staje się lśniąca i wygładzona, a po przesuszonej i puszącej się czuprynie nie ma najmniejszego śladu. Korzystając z zabiegu keratynowego prostowania włosów oszczędzamy sporo czasu. Nie musimy martwić o układanie i prostowanie włosów prostownicą. Wystarczy po wstaniu z łóżka, czy też przed wyjściem przeczesać włosy szczotką, podpiąć spinką albo związać w kucyk i już możemy ruszać na podbój świata.

Kto może, a kto nie powinien korzystać z zabiegów keratyna?

Zakłada się, że zabiegi keratynowe są dla każdego. W szczególności przydadzą się osobom, które mają przesuszone i puszące się włosy, podatne na elektryzowanie.  Z zabiegów takich śmiało mogą też korzystać właściciele grubych i kręconych włosów, tych zniszczonych, porowatych, matowych oraz tych opornych na układanie. Natomiast zabiegi te nie są polecane osobom, które regularnie uczęszczają na basen, rozjaśniają włosy bądź nie przywiązują wagi do ich pielęgnacji (np. kładą się w mokrych włosach, nie rozczesują ich w delikatny sposób i rzadko stosują kosmetyki do pielęgnacji)

Należy pamiętać, że po keratynowym prostowaniu włosów nie należy ich myć przez 48 godzin. Natomiast jeśli chodzi o koloryzację, to są dwie teorie. Jedna mówi, żeby farbować włosy przed zabiegiem, a druga, że po nim, ale dopiero po upływie 2 tygodni.

Opracowanie:
Warszawa, Modlińska 176
tel. 608 805 158
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz