Materiał Partnera

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Marzysz o pięknych i zdrowych włosach, które będą wyróżniały się swoją delikatnością, gładkością, blaskiem oraz brakiem konieczności ciągłego rozczesywania? Idealnym zabiegiem będzie dla Ciebie keratynowe prostowanie włosów, które choć nazwa wskazuje, ma na celu nadanie im idealnie prostej struktury, to głównie jest stosowane w celu regeneracyjno-pielęgnacyjnym.

Keratynowe prostowanie włosów – dla kogo?

Keratynowe prostowanie włosów stosuje się głównie u kobiet, bądź też u panów, którzy posiadają długie fryzury. Sam zabieg polega na odbudowie struktury włosa, dlatego jest on polecany głównie osobom, które mają problemy z przesuszonymi końcówkami, z puszeniem się włosów, z ich elektryzowaniem się, czy też z włosami matowymi, szybko się przetłuszczającymi, czy też bardzo grubymi. Na keratynowe prostowanie włosów udają się również osoby z lekko kręconymi włosami, marzącymi o posiadaniu fryzury ze swobodnie lejącymi się ku dołowi włosami, a także kobiety, które niestosowały wcześniej masek pielęgnacyjnych, czy często korzystały z opcji rozjaśniania.

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów?

Zabieg keratynowego prostowania włosów stał się we fryzjerstwie prawdziwym hitem, a zapotrzebowanie na jego przeprowadzanie, jest ogromne. Jest to wynik spektakularnego efektu, który bardzo długo się utrzymuje, jeśli klientka danego salonu, w odpowiedni sposób będzie pielęgnowała swoją fryzurę. Sam proces keratynowego prostowania włosów, nie jest skomplikowany. Najpierw fryzjer w dokładny sposób oczyści skórę głowy i włosy, a następnie je wysuszy. W kolejnym etapie nałoży odpowiedni preparat zawierający keratynę, wyciągi roślinne, przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe i witaminy. Warto przy tym wiedzieć, że pokryta nim powinna być cała objętość włosów od nasady, po ich końcówki. Kolejny etap to wchłanianie się substancji w strukturę każdego włosa, co ma na celu ich regenerację. Po upływie około 30 minut, fryzjer może przystąpić do prostowania włosów, w technice wąskich pasów. Są one dokładnie prostowane żelazkiem fryzjerskim lub prostownicą. Cały zabieg kończy się przekazaniem wskazówek pielęgnacyjnych. Najważniejszymi z nich są: brak możliwości mycia włosów przez 48h, brak możliwości spinania i czesania włosów, czy też stosowania na nie jakichś kosmetyków. Po upływie tego czasu, można cieszyć się zdrowymi i prostymi włosami, które będą łatwo się rozczesywały oraz układały. Piękność fryzury, jej blask i niepowtarzalność, gwarantowane!

Gdzie udać się na keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowym prostowaniem włosów zajmują się tylko najlepsze salony fryzjerskiego, które posiadają odpowiedni sprzęt, wiedzę, a także środki pielęgnacyjne. Zabieg ten wymaga od fryzjerów doskonałej znajomości typologii włosów, pod którą dopiera się odpowiednią ilość preparatu. Warto przy tym wiedzieć, że obecnie pomimo dużej popularności keratynowego prostowania włosów, nie wykonuje go tysiące zakładów. Jeśli jesteś zatem z okolic Krubiczewa (powiat nowodworski, województwo mazowieckie), podpowiadamy Ci gdzie się udać! Najlepszy dla Ciebie będzie salon fryzjerski Karoliny Michałowskiej, która zajmuje się m.in. strzyżeniem damskim i męskim, modelowaniem włosów, dekoloryzacjami, czesaniem i upinaniem na śluby oraz inne okoliczności, czy też profesjonalnym regenerowaniem włosów.

Opracowanie:
Krubiczew 14
tel. 668 684 711
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz