Materiał Partnera

Kariera na morzu – jak znaleźć pracę?

Kariera na morzu – jak znaleźć pracę?

Praca na morzu wiąże się z ciekawym życiem i dobrymi zarobkami. Nie każdy jest na nią przygotowany, jeśli jednak marzysz o karierze marynarza, zobacz, gdzie szukać pracy, na co się przygotować i na jakie statki zatrudniają najwięcej marynarzy. Agencja morska może pomóc Ci w znalezieniu zatrudnienia na statku – zobacz, czym się zajmują agenci morscy i jak wybrać odpowiednią agencję.

Praca na statku

Jeśli jesteś na etapie wyboru szkoły lub uczelni i marzysz o karierze na morzu, wybierz jedną z placówek, kształcących w tym kierunku. Dzięki ukończeniu studiów kierunkowych otrzymasz kwalifikacje do wykonywania zawodów takich jak:

  • nawigator morski,
  • mechanik okrętowy,
  • technik eksploatacji portów,
  • technik żeglugi śródlądowej.

Jeśli jednak zakończyłeś już swoją edukację i marzy Ci się praca na morzu, nadal możesz spełnić swoje marzenia o dołączeniu do załogi morskiej. Skorzystaj z doradztwa morskiego, które oferują agencje morskie, takie jak Hartmann Crew Consultants zajmujące się rekrutacją pracowników na statki.

Najczęściej załogi morskiej poszukują statki offshore takie jak:

  • masowce,
  • produktowce,
  • gazowce,
  • tankowce,
  • kontenerowce.

Doradztwo morskie

Agenci morscy to osoby zajmujące się pośrednictwem między armatorami, czy właścicielami statków lub osobami umocowanymi do dysponowania statkami w  imieniu ich właścicieli, a marynarzami lub kandydatami na marynarzy.

Rozwiązują oni spory, zajmują się dopilnowaniem wszelkich formalności niezbędnych do podpisania kontraktu oraz przeprowadzają proces rekrutacji załogi morskiej. Poszukując pracy na morzu, warto zapoznać się z ofertami pracy dostępnymi w agencjach morskich lub na ich stronach internetowych.

Agenci morscy wytłumaczą Ci, jakie dokumenty powinieneś przygotować, jakie warunki powinieneś spełniać, aby otrzymać wymarzone stanowisko oraz przeprowadzą kompleksowo proces rekrutacji. Do ich obowiązków należy wstępna selekcja dokumentów aplikacyjnych,  testy kompetencyjne dla kandydatów oraz prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, czyli działania mające na celu finalne podpisanie kontraktu.

Jak wybrać agencję morską?

Poszukując agencji morskiej, warto wybrać taką, która posiada duże doświadczenie i wiedzę o rynku pracy, a także dba o interesy pracowników, zapewniając zabezpieczenie i pomoc medyczną. Zwróć  też uwagę na to, czy wybrana agencja posiada stosowne certyfikaty. Ponadto najlepiej skorzystać z usług agencji oferującej pracę na statkach nowoczesnych, posiadających wysokiej jakości sprzęt.

Dobrze, gdyby wybrana przez Ciebie agencja okrętowa prowadziła również szkolenia dla marynarzy. Dzięki temu większość niezbędnych formalności załatwisz w jednym miejscu oraz zyskasz pewność, że agencja ta posiada odpowiednią wiedzę w zakresie pracy na morzu i dobrze przygotuje Cię do wykonywanego zawodu.

Opracowanie:
Gdynia, Polska 13 A, pok 423, IVp.
tel. 58 731 20 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz