Artykuł sponsorowany

Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu dwutlenku węgla w problematyczne partie ciała. Z jego pomocą można zauważalnie poprawić wygląd skóry: zredukować cellulit, zniwelować zmarszczki, czy pobudzić produkcję kolagenu. Terapia dwutlenkiem węgla skutecznie usprawnia również pracę układu krwionośnego oraz przyspiesza gojenie ran i niedoskonałości skórnych.

Wskazania do karboksyterapii

Z efektów zabiegów karboksyterapii skorzystają przede wszystkim osoby dbające o swój wygląd. Terapia dwutlenkiem węgla pobudza produkcję kolagenu wewnątrz skóry, dzięki czemu zmarszczki są wygładzone, a skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Dzięki zastosowaniu dwutlenku węgla możliwe jest też usunięcie cellulitu, blizn, tkanki tłuszczowej i zwiotczałej skóry. Karboksyterapia jest rozwiązaniem dla osób borykających się z łysieniem – dwutlenek węgla regeneruje strukturę włosa i przyspiesza jego wzrost. Istnieją również medyczne wskazania dla zabiegu:

  • zaburzenia krążenia i niewydolność żylna,
  • choroba Raynauda (napadowe skurcze tętnic),
  • bóle reumatyczne i skurcze kończyn,
  • łuszczyca,
  • owrzodzenia żylakowe i cukrzycowe;
  • ciężko gojące się rany,
  • terapie dietetyczne.

Przebieg zabiegu karboksyterapii

Zabieg polega na wprowadzeniu w określone partie skóry czystego CO2. Podczas nakłucia gaz szybko rozprzestrzenia się w tkankach, rozszerzając naczynia krwionośne. Dotleniona tkanka skóry właściwej zaczyna wytwarzać kolagen oraz naczynia włosowate poprawiające mikrokrążenie. Dawka dwutlenku węgla aplikowana bezpośrednio do tkanki tłuszczowej rozbija nagromadzony tłuszcz (lipoliza) , oraz usuwa cellulit. Czas trwania zabiegu zależny jest od miejsca, które poddajemy leczeniu. W Instytucie Ka- Derm regeneracja skóry zajmuje kilka minut, natomiast terapia przyspieszająca porost włosów nawet pół godziny. Efekty prawidłowo wykonanej karboksyterapii utrzymują się około pół roku. W przypadku niektórych schorzeń i niedoskonałości (np. łysienie, żylaki, cellulit) wymagane jest wykonanie serii zabiegów.

Przeciwwskazania i możliwe powikłania

W przypadku terapii CO2 uszkodzenia skóry nie są trwałe, a pacjenci szybko powracają do regularnego trybu życia. Po zabiegu mogą pojawić się rumienie, siniaki, wybroczyny oraz ból, będący wynikiem zwiększonego ciśnienia podskórnego. W skrajnych przypadkach dochodzi do infekcji lub stanów zapalnych. Według kosmetologów można uniknąć komplikacji, stosując się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg. Terapia nie jest zalecana kobietom w ciąży oraz osobom z chorobami współistniejącymi takimi jak:

  • wirusowe infekcje skórne (opryszczka, trądzik różowaty, stany zapalne)
  • padaczka,
  • choroby serca, płuc i nerek.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz