Artykuł sponsorowany

Kantor stacjonarny czy internetowy – co lepiej wybrać?

Kantor stacjonarny czy internetowy – co lepiej wybrać?

Kantory internetowe działają w Polsce od 2010 roku. Pomimo tak krótkiej obecności na rynku zdążyły zdobyć już sporą rzeszę zwolenników. Jednak nie wszyscy klienci są w 100% przekonani do tego rozwiązania i nadal wolą pójść wymienić gotówkę osobiście i dostać pieniądze od ręki. Które rozwiązanie jest lepsze dla klientów? Jakie wady i zalety posiadają kantory stacjonarne, a jakie kantory internetowe? Sprawdź i dowiedz się, która opcja bardziej Ci odpowiada.

Jak działają kantory on-line?

Kantory internetowe to dość młode rozwiązanie wyjątkowo atrakcyjne dla osób ceniących sobie wygodę i chcących jak najszybciej wymienić walutę. Ich podstawową zaletą jest atrakcyjny kurs walut, często dużo lepszy od tego oferowanego od banków czy kantorów stacjonarnych. Wiążę się to najczęściej z brakiem konieczności wynajmowanie lokalu, nieopłacaniu czynszu oraz rachunków związanych z użytkowaniem powierzchni. Dodatkowo korzystając z kantorów on-line, nie musimy wychodzić z domu i opuszczać swojej strefy komfortu. Jednak dla wielu korzystania z tego typu kantorów to zbyt wiele formalności. Korzystania z kantorów internetowych wiąże się z zarejestrowaniem na stronie kantoru oraz założeniem konta walutowego w naszym banku, gdyż bez niego nie otrzymamy pieniędzy. Często banki księgują wpłatę później i istnieje ryzyko, że otrzymamy wymienioną walutę dopiero na drugi dzień. Internet jest również idealnym miejscem dla różnego rodzaju oszustów, którzy udając kantor, mogą wyłudzić od nas sporą kwotę.

Dobry kantor stacjonarny

Kantory stacjonarne takie jak Exchange Group Kantor, nadal pozostają najbardziej popularnym miejsce wymiany, skupu oraz sprzedaży obcej waluty. Ich największą zaletą jest fakt, że wymiana w nich jest prosta i nieskomplikowana. Wystarczy wybrać się do lokalu i przekazać pracownikom kantoru kwotę w konkretnej walucie. Dodatkowo nie musimy dokonywać żadnych formalności. Kantory stacjonarne często oferują o wiele szerszy wybór walut. Wymienić, kupić lub sprzedać możemy m.in. dolary amerykańskie – USD, euro – EUR, funty – GBP, dolary kanadyjskie – CAD, franki szwajcarskie – CHF, korony szwedzkie – SEK, korony duńskie – DKK, korony norweskie – NOK, korony czeskie – CZK, dolary australijskie – AUD, lewy bułgarskie – BGN,  kuny chorwackie – HRK. Kantory stacjonarne to zdecydowanie idealne rozwiązanie dla osób wolących otrzymać gotówkę do ręki i ceniących kontakt z drugim człowiekiem. Przed udaniem się do konkretnego kantoru dobrze jest sprawdzić przyjęty przez niego kurs. Warto także wybierać kantory w miejscach takich jak centrum miasta, centra handlowe i omijać te położone w pobliżu hoteli i punktów turystycznych. W tych drugich kurs wymiany często są bardzo niekorzystne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz