Materiał Partnera

Kancelaria Radcy Prawnego Witold Modzelewski – jak wyjść z długów?

Kancelaria Radcy Prawnego Witold Modzelewski – jak wyjść z długów?

Przeterminowane długi są problemem wielu osób. Trudno sobie poradzić z tego rodzaju zobowiązaniami. Z pomocą przychodzi kancelaria radcy prawnego, prowadzona np. przez Witolda Modzelewskiego. Warto zasięgnąć opinii na ten temat u specjalisty, bo jest możliwe zawarcie ugody z wierzycielami i sprawdzenie, czy długi nie przedawniły się lub, czy wciąż jest możliwe złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Gdzie sprawdzić swoje zobowiązania- Kancelaria Radcy Prawnego Witold Modzelewski?

Sprawdzenie swoich zobowiązań jest prostą sprawą. Istnieją bazy, które zawierają dokładne informacje o osobach, które mają zaległości w spłatach zobowiązań. Można pobrać raport BIK, który zawiera szczegółową historię zobowiązań wobec banków. W BIG InfoMonitor przedstawia pozostałe finansowe zadłużenia. W rejestrach jest cała historia kredytowa oraz innych zobowiązań. Jest więc możliwość ustalenia wysokości należności do spłaty na dany dzień. Raporty są potrzebne, żeby móc się oddłużyć. Dokładne informacje posiada komornik, ale nie zawsze, bo firmy windykacyjne odkupują długi i nękają swoich klientów, nie zakładając spraw w sądach. Specjalista, np. w Kancelaria Radcy Prawnego Witold Modzelewski, doradza w każdej kwestii, więc warto zgłosić się po poradę.

Jak wyjść z długów?

Nie zawsze tak popularna upadłość konsumencka jest najlepszym rozwiązaniem. To ostateczność, ponieważ są też inne rozwiązania. Specjalista w kancelarii radcy prawnego, np. Witold Modzelewski, podpowie, jak dalece jest to opłacalne. Warto wiedzieć, że po wyprzedaży majątku, długi nie są umarzane. Pozostałe zobowiązania są rozkładane na raty, sąd ustala harmonogram spłat. Upadłość konsumencka jest korzystniejsza dla osób, które nie posiadają żadnych dóbr. Warto dobrze zastanowić się, czy skorzystać z tej formy wyjścia na prostą. Prawnik przedstawi inne warianty, które zredukują zobowiązania. Po podpisaniu umowy z kancelarią radca prawny podejmie skuteczne działania, w celu zawarcia ugody z wierzycielami, jeśli długi się nie przedawniły.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz