Artykuł sponsorowany

Kancelaria Adwokacka Adwokat Monika Radomska oferuje pomoc w ustanowieniu rozdzielności majątkowej

Kancelaria Adwokacka Adwokat Monika Radomska oferuje pomoc w ustanowieniu rozdzielności majątkowej

Małżonkowie coraz częściej decydują się na dobrowolne ustanowienie rozdzielności majątkowej. W tym celu należy udać się na konsultację do specjalisty na przykład z Kancelarii Adwokackiej Moniki Radomskiej. Po szczegółowej analizie dokumentów doradzi on najkorzystniejszą opcję dla obu stron. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat intercyzy, to zapraszamy do poniższego artykułu.

W jakich sytuacjach powinniśmy rozważyć ustanowienie rozdzielności majątkowej?

Najwięcej małżeństw decyduje się na ustanowienie rozdzielności majątkowej w celu ochrony majątku nabytego po ślubie. Pozwoli to uniknąć podziału dorobku po ewentualnym rozwodzie. Jest to szczególnie ważne, gdy tylko jedna ze stron przyczyniła się do jego powstania, a druga z różnych powodów nie dbała wystarczająco o finanse i rodzinę.

Kolejną równie częstą sytuacją jest strach przed egzekucją. Jak radzi doświadczony prawnik w sprawach rodzinnych adwokat Monika Radomska, jeśli Twój współmałżonek prowadzi działalność gospodarczą związaną z ryzykiem zawodowym i nie chcesz w przyszłości spłacać ewentualnie powstałych zaległości podatkowych, do ZUS-u oraz długów cywilnych, to warto podpisać intercyzę.

W jaki sposób ustanowić rozdzielność majątkową?

Zanim zdecydujesz się na ustanowienie rozdzielności majątkowej, powinniśmy umówić się na wizytę u adwokata na przykład w Kancelarii Adwokackiej adwokat Moniki Radomskiej. Specjalista wnikliwie przeanalizuje wszystkie dokumenty i doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie. Jeżeli obie strony będą zgodne i zdecydują się na intercyzę, to w celu podpisania jej w formie aktu notarialnego muszą udać się do notariusza.

Rozdzielność majątkową można ustanowić również na drodze orzeczenia sądowego. Jednak w tym przypadku muszą pojawić się odpowiednie przesłanki, aby sąd przychylił się do tego typu wniosku. Mowa tutaj m.in. o sytuacjach, w których jeden z małżonków trwoni majątek wspólny, zatrzymuje go dla siebie lub rezygnuje z pomnażania go. Warto dodać, że rozdzielność powstaje także na skutek ogłoszenia upadłości konsumenckiej, ubezwłasnowolnienia współmałżonka oraz orzeczenia o separacji.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz