Artykuł sponsorowany

Kamień naturalny w łazience. Przykłady zastosowań

Kamień naturalny w łazience. Przykłady zastosowań

Unikalny, ponadczasowy, trwały i piękny – kamień naturalny zazwyczaj kojarzony jest z luksusem i utożsamiany z królewskimi włościami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zagościł również w prywatnych domach. Marmur, granit czy trawertyn dzięki swoim właściwościom i szerokiemu wachlarzowi kolorystycznemu z pewnością będą wdzięcznie wyglądać nie tylko w salonie czy kuchni, ale również w łazience.

Kamień naturalny – trwały i estetyczny

Dlaczego warto skorzystać z kamienia naturalnego w aranżacji łazienki? Na pewno ze względu na jego unikalne cechy. Kamień naturalny jest bowiem nie tylko estetyczny, ale również bardzo trwały i odporny na wodę czy parę wodną, które są codziennym gościem pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza. Do takich należy właśnie łazienka, a kamień naturalny w trudnych warunkach sprawdza się wręcz doskonale.

Estetyka tego materiału również ma ogromne znaczenie podczas aranżacji łazienki. Ze względu na jego szeroką kolorystykę, nie trzeba ograniczać się do jednego koloru. Barwy można kontrastować, bawić się odcieniami, a także zestawiać klasyczne materiały z nowoczesnymi elementami. Bardzo popularne są jasne granity, które wykorzystuje się w małych powierzchniach, taki jak łazienka, aby optycznie powiększyć ich przestrzeń. Oczywiście, można zastosować również ciemne granity czy łupki, które wprowadzą do wnętrza odrobinę szarości, a nawet czerń.

Gdzie zastosować kamień naturalny w łazience?

W jaki sposób wykorzystać zatem kamień naturalny w łazience? Najlepiej będzie oczywiście pokryć nim fragmenty, które narażone są na częsty kontakt z wodą. Może to być zarówno blat umywalki, jak i ściana prysznicowa. Warto także zadbać o odpowiednie oświetlenie, ponieważ dobrze rozplanowane potrafi uwypuklić piękno kamiennych elementów.

Ponadto, kamień naturalny z łatwością przewodzi ciepło i na skutek procesów zachodzących w przyrodzie – jest niezwykle twardy. Sprawia to, że w przypadku inwestycji w ogrzewanie podłogowe, warto postawić na posadzkę z naturalnego kamienia, należy jednak wziąć pod uwagę jego ciężar. ” Na dużych powierzchniach należy sprawdzić obciążenia dla stropu względem wagi całej konstrukcji” – wyjaśnia pracownik firmy Bagomar, która oferuje usługi w zakresie doradztwa, sprzedaży, montażu i obróbki kamienia naturalnego z całego świata.

Kamień naturalny może również pełnić w łazience element dekoracyjny. Wkomponuje się w wystrój, będąc przykładowo delikatnym szczegółem w pomieszczeniu, takim jak choćby umywalka, drzwi, szafka, panel na półkę, obraz czy rozeta. Materiał ten jednak doskonale pasuje przede wszystkim na blaty łazienkowe, które mogą być wybranym punktem aranżacji z kamienia naturalnego, jednocześnie nie przytłaczając całej łazienki.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz