Materiał Partnera

Kalibracja obrabiarek z firmą Smart Solutions

Kalibracja obrabiarek z firmą Smart Solutions

Błędy liniowe, czy kątowe w obrabiarkach zdarzają się dość często. Należy je jednak eliminować. Pomoże w tym kalibracja tych urządzeń, która zostanie wykonana z pomocą specjalistycznego interferometra laserowego. Wysokiej jakości urządzenie tego rodzaju ma firma Smart Solutions, którą od lat chętnie wybierają przedsiębiorstwa. Skuteczna kalibracja obrabiarek w kilka godzin? Tylko z tym przedsiębiorstwem!

Kilka słów o firmie Smart Solutions

Przedsiębiorstwo jest dystrybutorem profesjonalnego sprzętu do zastosowań w dziedzinie metrologii przemysłowej. Oferuje sporo rozwiązań dopasowanych do standardów dzisiejszych czasów. Firma Smart Solutions nie tylko sprzedaje urządzenia, ale również zapewnia wsparcie techniczne, doradza w sprawie danego produktu, czy dokonuje instalacji i modernizacji maszyn. Co ciekawe, prowadzi również szkolenia między innymi z obsługi programów do metrologii przemysłowej. Co ważne, przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma producentami urządzeń do kalibracji i nie tylko. Dzięki temu zakres sprzętu w ofercie jest spory, a same produkty są na wysokim poziomie! Przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko sprzedażą urządzeń, ale zapewnia także usługi pomiarowe, między innymi laserem Tracker w przypadku pomiarów wielkogabarytowych.

Kalibracja obrabiarek – sprzęt, na który warto postawić!

Firma w swojej ofercie ma niezwykle popularne, bardzo cenione narzędzie do kalibracji obrabiarek, jakim jest interferometr laserowy firmy Automated Precision Inc. To wielowymiarowy system pomiaru laserowego, który sprawdzi i zmierzy wszelkie występujące błędy, na przykład te kątowe, czy liniowe. Umożliwia między innymi kalibrację maszyn CMM i obrabiarek. Jest on niezwykle szybki w działaniu, bardzo dokładny, a przy tym oferuje szereg możliwości. Warto zaznaczyć, że przy użyciu tego lasera wystarczy kilka godzin na pomiar maszyny o objętości 1 metra sześciennego. W przypadku innych urządzeń jest to nawet 3 dni.

W czym jeszcze pomoże XD Laser, nie licząc już kalibracji maszyn? Sprawdzi się w regulacji położenia narzędzi skrawających, dokona pomiarów sprzężenia zwrotnego CNC, czy prędkości i przyspieszenia. To jednak nie koniec możliwości, jakie za sobą niesie ten model. Z jego pomocą bez problemu dokonasz pomiarów dynamicznych w czasie rzeczywistym. Wszystko to bez udziału kabla, system laserowy jest bowiem w pełni bezprzewodowy. Wystarczy połączyć go z komputerem za pomocą łącza Ethernet i gotowe! Przekonaj się o jego skuteczności i sprawdź, jak wygodnie się z niego skorzysta!

Opracowanie:
Warszawa, Odłogi 12
tel. 694 117 818
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz