Materiał Partnera

Kadry i płace – dlaczego warto powierzyć je zewnętrznemu biurowi?

Kadry i płace – dlaczego warto powierzyć je zewnętrznemu biurowi?

Obsługa biur rachunkowych, dotyczy nie tylko spraw rachunkowych, a ściślej określając ewidencji podatkowej, w ramach prowadzenia KPiR, ryczałtu ewidencjonowanego, kart podatkowych, czy ksiąg rachunkowych. Wielokrotnie jest ona związana również z procesami kadrowymi oraz płacami. To właśnie ta obsługa jest dzisiaj chętnie wykorzystywana przez zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa.

Zakres obsługi kadrowo-płacowej

Obsługa kadrowo-płacowa może być bardzo szeroka. Wszystko zależy od postanowień umowy podpisywanej przez firmę oraz biuro rachunkowe. Najczęściej jednak dotyczy ona naliczania płac i przesyłania pensji pracownikom; wystawiania rachunków do umów cywilno-prawnych; sporządzania umów o pracę, aneksów, wypowiedzeń, świadectw pracy; wyliczania miesięcznych zobowiązań wobec ZUS i podatku dochodowego z tytułu wynagrodzeń; czy też bieżącego rozwiązywania problemów pracowników. Tu warto wiedzieć, że współpracując z biurem rachunkowym Twój zespół, będzie mógł liczyć na pełen obiektywizm, co dzisiaj jest dla zatrudnionych bardzo ważne.

Zalety outsourcingu kadrowo-płacowego

Wiele firm korzysta z obsługi kadrowo-płacowej z chęci optymalizowania kosztów utrzymania własnych biur, lub też z „przymusu” wtedy, kiedy działalność nie pozwala na tworzenie działów kadrowo-płacowych i księgowo-rachunkowych (np. sklepy, zakłady fryzjerskie, pracownie meblarskie itp.). Kolejne zalety to ograniczenie odpowiedzialności za prowadzone ewidencje. Jeśli korzystamy bowiem z usług biura rachunkowego, to ono w dużej mierze odpowiada za prawidłowe rozliczanie spraw swojego klienta, co w przypadku nieprawidłowości, nie przyniesie firmie grzywien. Warto również wspomnieć o bezstronności biur rachunkowych (np. w konfliktach z pracownikami), czy też o poufności danych. Są one archiwizowane w nowoczesnych metodologiach spełniających między innymi normę ISO 27001. Często wszystkie procesy odbywają się również na zasadach księgowości elektronicznej oraz mobilnej, która do minimum ogranicza zaangażowanie czasowe przedsiębiorstwa, w wypełnianiu spraw kadrowych i płacowych.

Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Przy podejmowaniu współpracy z biurem rachunkowym,  należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego zakres oferty, elastyczność, nowoczesność, a także dodatkowe działania, np. pomoc w optymalizowaniu podatków, czy tworzeniu strategii biznesowych. Warto również określić, z jakimi firmami dane biuro wcześniej kooperowało. Jeśli są to klienci z różnych branż, możesz liczyć na to, że Twój partner rachunkowy będzie posiadał rozległą wiedzę ekonomiczną i przyczyni się do uszczelnienia Twoich finansów. Na to można liczyć między innymi dzięki współpracy z Biurem Rachunkowym Agnieszki Sitarek, które gwarantuje pomoc mikroprzedsiębiorcom, średnim podmiotom gospodarczym, a także większym firmom.

Opracowanie:
Radom, Wernera 5 lok. 34
tel. 48 331 08 17
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz