Materiał Partnera

Język polski dla cudzoziemców – jak przełamać barierę komunikacyjną?

Język polski dla cudzoziemców – jak przełamać barierę komunikacyjną?

Nie ulega wątpliwości – język polski nie jest łatwy, a jego nauka wymaga sporego zaangażowania. Niektóre zwroty, wyrażenia, czy konstrukcje gramatyczne mogą stanowić dla cudzoziemca spore wzywanie. Jednak są sposoby, dzięki którym nauka będzie przebiegała efektywnie i szybko! Jak nauczyć się języka polskiego i płynnie komunikować się z otoczeniem? Poznaj nasze wskazówki!

Odważ się!

Znalezienie się w obcym kraju to z pewnością sytuacja stresująca, a nieznajomość języka tylko potęguje nasze obawy. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy jak najszybciej przełamać barierę komunikacyjną i zacząć porozumiewać się w języku polskim, musimy zacząć…mówić! Nawet jeśli nasze zdania nie są idealne pod względem gramatycznym lub powiedzenie kilku słów zajmuje nam sporo czasu  to i tak powinniśmy mówić i rozmawiać z innymi osobami. Warto także przysłuchiwać się, jak rozmawiają nasi polscy znajomi oraz słuchać polskiej muzyki. Gdy otoczymy się językiem i nie będziemy go unikać, znacznie szybciej zrobimy postępy.

Kurs polskiego dla cudzoziemców

Niewątpliwe warto zapisać się na kurs językowy dla cudzoziemców. Pamiętajmy jednak, żeby nie wybierać przypadkowego miejsca – szkoda naszych pieniędzy i czasu. Decydując się na kurs językowy dla cudzoziemców, należy sprawdzić opinie o nauczycielu i dowiedzieć się, jakie metody przekazywania wiedzy preferuje. Na wagę złota jest z pewnością indywidualne podejście do każdego ucznia oraz nacisk na kompetencje związane z mówieniem. Ważne również, żeby zajęcia przebiegały w przyjemnej, bezstresowej atmosferze, która sprzyja zdobywaniu wiedzy oraz żeby program nauczania był elastyczny i dopasowany do potrzeb ucznia. Wszystkie powyższe kryteria spełnia Anna Konstańczuk-Kosińska, która jest profesjonalnym lektorem języka polskiego i prowadzi zajęcia dla obcokrajowców w Warszawie. Na zajęciach nie tylko nauczysz się mówić, ale także poćwiczyć dykcję i gramatykę oraz poznasz ciekawostki i ważne wydarzenia z historii Polski.

Na obcokrajowców uczących się języka polskiego czeka sporo zasadzek. Trudna gramatyka i niełatwe do wymówienia szumiące i ciszące głoski, stanowią spore wyzwanie nawet dla najbardziej zaangażowanych uczniów. Jednak nie warto się poddawać! Doświadczony lektor języka polskiego na pewno pomoże nam przełamać barierę komunikacyjną i sprawi, że nauka języka stanie się przyjemna. Pamiętajmy, że jeśli chcemy szybko poznać nowy język, musimy w pełni się na niego otworzyć – oprócz profesjonalnych zajęć z nauczycielem starajmy się jak najwięcej mówić po polsku także poza zajęciami, słuchajmy również polskiej muzyki i próbujmy czytać proste teksty. Dzięki tym prostym trikom szybko zauważymy efekty naszej pracy.

Opracowanie:
Warszawa, Szwoleżerów 3 lok. 25A
tel. 606 679 209
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz