Materiał Partnera

Jeździsz skodą? Sprawdź, jakie awarie mogą Ci się przytrafić i jak sobie z nimi radzić

Jeździsz skodą? Sprawdź, jakie awarie mogą Ci się przytrafić i jak sobie z nimi radzić

Samochody czeskiej marki Skoda są w Polsce bardzo popularne. Ich solidna budowa, wytrzymałość i niska cena to wszystko, czego trzeba, by przekonać do nich kierowców. Niestety każdy pojazd ma jakieś wady – tak jest też z autami Skody. Jakie awarie zdarzają się im najczęściej? Jak im zapobiegać? I gdzie najlepiej naprawiać samochody tej marki? Oto nasz poradnik dla kierowców.

Samochodowe hity

Wśród samochodów Skody bardzo dużą popularnością w Polsce cieszy się przede wszystkim Skoda Octavia i Skoda Fabia. Ta pierwsza jest tak chętnie kupowana przede wszystkim ze względu na bardzo niską cenę – otrzymujemy całkiem wygodne auto rodzinne w cenie kompaktu. Octavia powstała na bazie rozwiązań technicznych z Volkswagena Golfa V, dzięki czemu klienci mają przeświadczenie, że otrzymują bardzo solidne auto w bardzo niskiej cenie. To auto wygodne, wytrzymałe i estetyczne – to wystarczyło, by przekonać do zakupu tłumy polskich, czeskich i niemieckich kierowców. Bardzo dużą popularnością na naszych drogach cieszy się też Skoda Fabia – ona również przyciąga niską ceną i podzespołami pożyczonymi od Volkswagena. Nie jest może już tak piękna, ale wciąż można nią daleko zajechać.

Uwaga na awarie

Chociaż auta Skody mają wiele atutów, którymi zapewniły sobie popularność wśród kierowców, trzeba pamiętać, że mają one też pewne mankamenty. W przypadku Skody Fabii częstym problemem jest pękająca uszczelka znajdująca się pod głowicą i niezbyt wytrzymały łańcuch rozrządu. W autach używanych z pewnością będzie on wymagał wymiany. Powracającą awarią w tych autach jest też zacinanie się zaworów silnika, czego przyczyną często jest duże nagromadzenie sadzy. Wadą Fabii jest też zawieszenie podatne na uszkodzenia. W przypadku Octavii problemy są nieco inne – tu często występuje kłopot z zacierająca się turbosprężarką i przekaźnikiem modułu sterującego. Awarie dotyczą też często skrzyni biegów. Typowym problemem dla tego auta są też awarie podnośników szyb i centralnego zamka.

Gdzie naprawiać?

Samochody Skody najlepiej oddawać do naprawy do warsztatu, który specjalizuje się w pracy właśnie z takimi autami. Pracujący tam mechanicy najlepiej znają specyfikę tych aut i mają odpowiedni sprzęt do ich naprawy. Jak mówi właściciel firmy Auto-Skoda. Naprawy pogwarancyjne. Ireneusz Porębski: W naszym warsztacie samochodowym korzystamy z dwóch podnośników samochodowych, dzięki czemu prace mechaniczne idą znacznie szybciej i sprawniej. Poza tym mamy również dostęp do szerokiego zaplecza części zamiennych do samochodów marki Skoda.

Naprawiając samochód w takim miejscu mamy pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane dokładnie, a auto szybko do nas wróci. Taki wyspecjalizowany warsztat będzie lepszy od zwykłego mechanika.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz