Artykuł sponsorowany

Jeśli dysponujesz dużą ilością złomu i surowców wtórnych do sprzedaży

Jeśli dysponujesz dużą ilością złomu i surowców wtórnych do sprzedaży

Oddając zużyte, niepotrzebne sprzęty do skupu surowców wtórnych troszczymy się przede wszystkim o środowisko naturalne, które i tak na chwilę obecną jest bardzo zanieczyszczone i wymaga naszej uwagi. Nowoczesny recykling to jednak także indywidualny zysk, o czym warto pamiętać. Oddając bezużyteczne rzeczy do odpowiedniego punktu, można połączyć przyjemne z pożytecznym – co przekonuje wiele osób do wysprzątania zakamarków w swoich domach i mieszkaniach. Na przetwarzaniu surowców wtórnych mogą zarobić zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto skorzystać z oferty firm skupujących surowce wtórne?

W czasach, kiedy świat tonie w ogromnych ilościach odpadów, recycling stał się koniecznością. W Polsce istnieje wiele firm, które zajmują się skupem złomu, makulatury, plastiku, metali kolorowych itd. Na stronach internetowych takich firm jak Eko-Wtór Skup surowców wtórnych można znaleźć niezwykle ciekawe oferty skupu zbędnych sprzętów, a także to, że firmy przeprowadzają kompleksową kasację samochodów. Dysponują zwykle  własnym transportem. Zabierają wszystkie surowce wtórne. Firmy te prowadzą skup makulatury:

  •  gazety,

  •  zeszyty,

  •  książki,

  •  kartony,

  •  ulotki i foldery,

  •  artykuły papiernicze,

  •  dokumenty i in.

Z metali kolorowych skupuje się aluminium, brąz, stal, miedź, cynk, cyna i ołów. Złomowaniu i kasacji poddaje się pojazdy osobowe, ciężarowe, przyczepy, naczepy, motocykle, skutery.

Co dzieje się z pozyskanymi surowcami wtórnymi?

Lista produktów, które wytwarzane są z recyklingowanych materiałów, jest naprawdę długa. Znajdziemy na niej produkty, z których korzystamy na co dzień, a często nawet nie podejrzewamy, że do ich powstania przyczynił się recykling surowców wtórnych. Są to na przykład puszki aluminiowe: ten materiał może być przetwarzany właściwie bez ograniczeń, za każdym razem dając pełnowartościowy produkt; pojemniki szklane: z małymi wyjątkami, szkło również nadaje się do wielokrotnego przetwarzania bez utraty właściwości; stal wytworzona w wyniku ponownego przetopienia; polary i ociepliny do śpiworów powstałe poprzez przetworzenie butelek PET; części samochodowe z tworzyw sztucznych i metali. To tylko niektóre z przedmiotów, do produkcji których wykorzystuje się surowce pochodzące z recyklingu. Same surowe pozyskiwane są z różnych źródeł – między innymi odzyskuje się je ze śmieci lub pozyskuje ze skupów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz