Artykuł sponsorowany

Jeśli dom, to drewniany z Łochowa

Jeśli dom, to drewniany z Łochowa

Dom drewniany, to marzenie wielu, a codzienność u Górali. Najlepsi budowniczowie konstrukcji drewnianych pochodzą właśnie z gór. To wie każdy, natomiast nie każdy wie, że drewniane domy budują także Cepry. I choć budowniczowie spod samiuśkich Tater wykorzystują popularność swoich patentów i są w stanie dotrzeć do każdego, chętnego zakątka kraju,  to konkurencja ma klientom wiele do zaoferowania. Domy drewniane bowiem, są energooszczędne, zdrowe i piękne.

Adam Mielniczak zakład ogólnobudowlany z Łochowa, to  województwo kujawsko – pomorskie, czyli rejon nizinny. Tu właśnie powstała wszechstronna, profesjonalna firma oferująca:

  • domy z drewna całoroczne,
  • domki letniskowe,
  • domki ogrodowe,
  • domy szkieletowe,
  • domy kanadyjskie,
  • domy z bali.
  • oraz altany, tarasy, czy drewniane elementy konstrukcyjne.

Usługi kompleksowe Ceprów

Firma nie stawia tylko gotowych domów. Wykonuje wszystkie prace, od fundamentów po wykończenia wnętrz, wraz z niezbędnymi instalacjami. I tak powinno być. Klient zleca budowę, przedstawia plany i czeka na efekt końcowy. Płaci i jest zadowolony. Może zamieszkać w swoim cudownym, wymarzonym domu. Budowa drewnianych domów jest szybsza od tradycyjnego z cegły lub pustaków. Może trwać trzy do czterech miesięcy. Tak, miesięcy, nie lat.

Usługa krok po kroku:

  1. Wytyczenie i wylanie fundamentów to okres około 2 tygodni.
  2. Jeśli moduły zostały wcześniej przygotowane, to przez kilka godzin da się je ustawić.
  3. Jeśli dom ma poddasze, za pomocą dźwigu stawia się ściany szczytowe.
  4. Jeśli aura nie robi przeszkód, na drugi dzień robi się konstrukcję dachu. Wcześniej, oczywiście trzeba postawić rusztowanie do prac na wysokości.
  5. Po ułożeniu belek dachowych, czas na wybudowanie komina, zanim dach zostanie pokryty warstwą izolacyjną i pokryciem dachu.
  6. Pora zamontować okna i drzwi.
  7. Ponieważ między dołem a poddaszem nie ma podłogi, należy wyłożyć strop i podłogę deską stropowo – podłogową. Nie można zapomnieć o przymocowaniu schodów.
  8. Można stawiać ścianki działowe oraz izolację między nimi. Bezpieczna i świetnie izolująca jest wełna mineralna.
  9. Zamknięcie ścian płytą kartonowo – gipsową, w pomieszczeniach narażonych na wilgoć płyty muszą być wodoodporne, przy otwartym ogniu, w kotłowni, płyta musi być ognioodporna.
  10. Między ścianami znajdują się niezbędne instalacje: elektryczna, wodna, kanalizacyjna i grzewcza.
  11. Na koniec malujemy, kładziemy glazurę i panele lub deski. Na życzenie, jak życzy sobie klient. Podobnie z wykończeniem ścian zewnętrznych. Zależy to od indywidualnych upodobań przyszłego właściciela.

Dom w stanie surowym powinien stanąć w około 2 tygodnie. Doprowadzenie go do stanu deweloperskiego to średnio dwa miesiące, zależnie od wielkości i elementów wykończeniowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz