Materiał Partnera

Jednorazowe obłożenia chirurgiczne Panep Steriset – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Jednorazowe obłożenia chirurgiczne Panep Steriset – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Zakażenia miejsca operowanego są stosunkowo częstym problemem w szpitalach i innych placówkach ochrony zdrowia. Personel medyczny dokłada więc wszelkich starań, by  odpowiednio zabezpieczyć zarówno pacjenta, jak i pole operacyjne. Jednym ze sposobów na minimalizację ryzyka powikłań pozabiegowych jest stosowanie zestawów proceduralnych, w tym jednorazowych obłożeń chirurgicznych Panep Steriset. Czym wyróżniają się te produkty?

Zawartość jednorazowych obłożeń chirurgicznych Panep Steriset

Jednorazowe obłożenia chirurgiczne Panep Steriset składają się z pojedynczych serwet operacyjnych bądź ich zestawów. Można również wzbogacić je o dodatkowe komponenty, które stosowane są do wykonywania wszelkich czynności chirurgicznych. Mowa tutaj np. o tupferach, kompresach gazowych, metalowych bądź plastikowych narzędziach chirurgicznych, drenach, bandażach, plastrach czy fartuchach chirurgicznych.  Poszczególne zestawy komponowane są w oparciu o potrzeby personelu medycznego oraz prowadzone niego zabiegi.

Serwety wchodzące w skład obłożeń chirurgicznych Panep Steriset wyróżniają się dużą funkcjonalnością oraz pełną sterylnością. Modele dwustronne produkowane są z dwustronnego materiału, gdzie pierwszą powłokę stanowi chłonna włóknina, a drugą nieprzemakalna folia PE. Użyty materiał wyróżnia się miękkością i łatwością dostosowywania do określonego kształtu. Folia zaś zabezpiecza pole operacyjne przed przemakaniem i przenikaniem patogenów do organizmu pacjenta. Podobną rolę pełnią serwety trójwarstwowe posiadające dodatkową powłokę z włókniny, co zwiększa komfort pacjenta. W ofercie firmy Panep dostępne są także serwety jednorazowe szyte z tkanin o różnych właściwościach, dopasowanych do specyfiki danego zabiegu medycznego.

Serwety sferowe i ich zastosowanie

Istotnym komponentem obłożeń chirurgicznych Panep Steriset są także serwety operacyjne sferowe, które wyróżniają się dużą funkcjonalnością. Ich kluczowym elementem jest wysokiej klasy warstwa chłonna o podwyższonych parametrach szczelności i wytrzymałości, co gwarantuje najlepszą ochronę pola operacyjnego przed zakażeniem.

Wybrane modele serwet sferowych wyposażone są również w dodatkowe elementy, takie jak organizatory na dreny i kable czy kieszonki do przechowywania płynów. Wszystko to wpływa pozytywnie na sprawność prowadzenia zabiegów chirurgicznych bez narażania bezpieczeństwa pacjenta. Serwety operacyjne z otworami dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiedni model do specyfiki wykonywanego zabiegu. Niektóre z produktów dedykowane są do konkretnych interwencji chirurgicznych, tak jak np. serweta do cięcia cesarskiego czy serwety okulistyczne.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, 1 Dywizji Pancernej 45
tel. 33 816 07 82
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz