Materiał Partnera

Jazdy doszkalające nie tylko przed egzaminem na prawo jazdy

Jazdy doszkalające nie tylko przed egzaminem na prawo jazdy

Kurs nauki jazdy to kurs, który ma na celu nauczyć przyszłych użytkowników drogi posługiwać się pojazdem zgodnie z obowiązującym prawem ruchu drogowego. Podczas szkolenia młodych adeptów czterech kółek, poruszane również zostają kwestie budowy auta, zasad udzielania pierwszej pomocy. Samo zdanie egzaminu na prawo jazdy nie znaczy, że umiemy już jeździć. Czasami warto jest zapisać się na jazdy dodatkowe z instruktorem. Kiedy warto skorzystać z jazd doszkalających?

Niekiedy zdarza się, że mimo zdanego egzaminu praktycznego, nie mamy odwagi samodzielnie prowadzić auta. W takiej sytuacji najbezpieczniej dla nas i innych użytkowników drogi dokupić lekcje jazdy doszkalającej.

Dlaczego warto wykupić dodatkowe jazdy z instruktorem?

Zakup dodatkowych jazd z instruktorem pozwala na:

  • Sprawdzenie swoich umiejętności przed egzaminem państwowym

  • Odświeżyć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym po długiej przerwie jazdy autem

  • Zredukować poziom stresu związanego z samodzielnym prowadzeniem auta, osobom, które odczuwają lęk, przed tym, by zasiąść za kierownicą

  • Poczuć się pewnie, bezpiecznie jako kierowca

  • ·Sprawdzenie swoich umiejętności na drodze w każdych warunkach pogodowych.

Praktyka czyni mistrzem, dlatego nie ma lepszego sposobu na zwiększenie swoich umiejętności jazdy, zachowań w ruchu miejskim, które bywa, że diametralnie różnią się od tych, których doświadczyliśmy podczas 30 godzin spędzonych za kierownicą podczas kursu. Wtedy czas na opanowanie bezpiecznej jazdy (gwarantującej zdanie egzaminu praktycznego), należy wydłużyć o dodatkowe godziny jazdy.

Nikt z nas nie rodzi się z umiejętnościami Hołowczyca, czy Kubicy. Kierowcą, dobrym kierowcą stajemy się z czasem. Początkowo może nam się wydawać, że prowadzenie samochodu nie jest dla nas, ale należy pamiętać, iż takie myśli ma co druga osoba rozpoczynająca kurs prawa jazdy, a praktycznie każda z tych osób - na różnym etapie kursu - miała chwile zwątpienia.

Sztuka prowadzenia auta to sztuka, której uczą instruktorzy jazdy

Prowadzenie samochodu jest sztuką, którą każdy z nas może opanować pod okiem profesjonalnego instruktora jazdy. Dobrzy instruktorzy jazdy, jak chociażby ci z Ośrodka Szkolenia Kierowców JEDYNKA pana Wenancjusza Dubla, cechują się całkowitym oddaniem kursantowi w trakcie trwania kursu. Skupia się na poznaniu jego słabych stron i stopniowym umocnieniu w nim przekonania, że auto to maszyna, nie zwierzę do ujeżdżenia i można jego prowadzenia się nauczyć. Krok po kroku, cierpliwie z empatią tłumaczy zasady poruszania się po drodze, unikając porównań, a już bezwzględnie pamiętając o tym, aby godzina z instruktorem jazdy była godziną nauki jazdy, a nie godziną spędzoną przez kursanta w aucie.

Skorzystanie z jazd dodatkowych z instruktorem pozwala na upewnienie siebie, że jesteśmy w stanie jeździć w każdych warunkach: w ruchu miejskim, podczas mgły, opadów śniegu i po oblodzonej nawierzchni. Uczestnicząc w kursie w okresie wiosenno-letnim, gdzie sposoby panowania nad autem w trakcie poślizgu trenowaliśmy na sucho - warto późną jesienią spotkać się ponownie z instruktorem jazdy, by przećwiczyć w kontrolowanych warunkach to, z czym zimą będziemy spotykać się na drodze nieustannie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz