Materiał Partnera

Jazdy doszkalające – kiedy warto je wykupić?

Jazdy doszkalające – kiedy warto je wykupić?

Podczas kursu jazdy poznajemy przepisy ruchu drogowego oraz zasady poruszania się po drogach, a także uczymy się techniki prowadzenia pojazdu. Często jednak wyjeżdżenie z instruktorem obowiązkowej liczny godzin nie wystarcza nam do opanowania wszystkich umiejętności i pewnego czucia się na drodze. W takim przypadku warto jest rozważyć wykupienie jazd doszkalających, które lepiej przygotują nas do samodzielnego prowadzenia pojazdu. Podpowiadamy, w jakich jeszcze sytuacjach warto zdecydować się na to rozwiązanie oraz dlaczego to takie ważne.

Poczuj się pewnie za kierownicą

Jazdy doszkalające są dedykowane przede wszystkim tym osobom, które nie czują się pewnie za kierownicą i chciałyby spędzić więcej czasu na drodze pod okiem profesjonalnego instruktora, dzięki czemu będą mogły nauczyć się zachowań, jakie obowiązują w konkretnych sytuacjach na drodze. Dodatkowe jazdy warto również wykupić, jeśli mamy problem ze zdaniem egzaminu państwowego na prawo jazdy. Dawniej po 3 niezdanych egzaminach wykupienie dodatkowych godzin jazdy było obowiązkowe, dziś jest jedynie zalecane. Dodatkowe zajęcia pozwolą wychwycić oraz wyeliminować pojawiające się błędy. Dzięki temu do kolejnego egzaminu państwowego przystąpimy z większą pewnością siebie oraz lepszymi umiejętnościami.

Z jazd doszkalających powinni również skorzystać wszyscy kierowcy, którzy posiadają już prawo jazdy, ale mieli dłuższą przerwę w prowadzeniu samochodu. Kilka godzin spędzonych na drodze z instruktorem pozwoli odświeżyć sobie zasady ruchu drogowego oraz umiejętności kierowcy. Dodatkowe zajęcia zmotywują również do częstszego siadania za kierownicą.

Dodatkowe jazdy warto jest odbyć pod okiem doświadczonego instruktora. Godnym polecenia ośrodkiem szkolenia kierowców jest np. szkoła jazdy Matyja, prowadzona przez Leszka Matyję w Orzeszczu w woj. śląskim.

Dlaczego warto wykupić jazdy doszkalające?

Dodatkowe godziny jazdy z instruktorem pozwolą lepiej przygotować się do egzaminu oraz umożliwią np. zapoznanie się z innym modelem pojazdu. Dzięki jazdom doszkalającym mamy też okazję do lepszego poznania układu miasta, w którym będziemy zdawać egzamin, co zdecydowanie zmniejsza stres i zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu. Podczas dodatkowego szkolenia będziemy mogli lepiej zgłębić techniki prowadzenia pojazdu oraz poczuć się pewniej za kierownicą. 30 godzin podstawowego kursu to dla wielu osób za mało, aby móc bez obaw samodzielnie poruszać się po drogach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz