Artykuł sponsorowany

Jazda Na Max – ośrodek szkolenia dla zawodowych kierowców oraz operatorów dźwigów

 Jazda Na Max – ośrodek szkolenia dla zawodowych kierowców oraz operatorów dźwigów

Pragniesz zostać zawodowym kierowcą? Zostałeś zatrudniony w firmie świadczącej usługi transportowe na terenie UE i musisz się przeszkolić w zakresie przewożenia towarów niebezpiecznych? Chcesz zostać operatorem dźwigu? Zapisz się do Ośrodka Szkolenia Kierowców Jazda Na Max, oferującego szkolenia motocyklowe oraz kursy HDS i ADR, skutecznie przygotowujące do zdania wymaganych egzaminów dających pożądane uprawnienia.

Hydrauliczne Dźwigi Samochodowe

Dźwigi oraz żurawie zaliczają się do parku maszynowego, używanego powszechnie między innymi na budowach. Pierwszy typ pojazdów posiada ruchomą podstawę umożliwiającą znaczne rozszerzenie zakresu pracy oraz zamontowane na niej ramię pozwalające na załadunek i rozładunek ciężkich towarów. Dźwigi cechują się nośnością wynoszącą nawet kilka ton. Aby móc operować żurawiem przewoźnym i przenośnym, należy dysponować uprawnieniami otrzymanymi od Urzędu Dozoru Technicznego, przyznawanymi na 10 lat od momentu zdania egzaminu. Szkolenia dla kierowców zawodowych oraz prywatnych właścicieli firm usługowych i transportowych, chcących nabyć kwalifikacje HDS oferuje Ośrodek Szkolenia Kierowców Jazda Na Max w Nysie.  Prowadzenie kursów HDS obejmuje zajęcia praktyczne, a także teoretyczne, przedstawiane przez specjalistów w zrozumiały sposób. Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest posiadanie prawa jazdy kategorii C oraz dobry stan zdrowia, udokumentowany odpowiednim orzeczeniem lekarza posiadającego uprawnienia do wykonywania badań profilaktycznych kierowców.

Przewożenie towarów niebezpiecznych

Pojęcie towaru niebezpiecznego obejmuje wszystkie materiały i przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Wyróżnia się dziewięć podstawowych klas towarów niebezpiecznych: materiały i przedmioty wybuchowe, gazy, substancje ciekłe zapalne, stałe zapalne, samoreaktywne, wybuchowe stałe odczulone, samozapalne, wytwarzające w zetknięciu z wodą gazy palne, materiały utleniające, organiczne, trujące, zakaźne, promieniotwórcze, żrące oraz różne inne materiały i przedmioty niebezpieczne. Zgodnie z międzynarodową konwencją ADR, podpisaną w 1954 roku w Genewie i przyjętą przez Polskę 21 lat później, przewóz towarów niebezpiecznych może nastąpić wyłącznie w specjalnie oznakowanych w tym celu pojazdach (pomarańczowe tablice oraz dodatkowe znaki z numerami rozpoznawczymi zagrożenia w przypadku cystern i materiałów przewożonych luzem) przez uprawnionych do tego kierowców, którzy ukończyli 21 lat, przeszli odpowiednie szkolenie oraz zdali pozytywnie egzamin ADR.

Prowadzeniem kursów ADR zajmuje się Ośrodek Szkolenia Kierowców Jazda Na Max. Szkolenia obejmują tematykę uświadamiającą zagrożenie wynikające z przewozu towarów niebezpiecznych i skutecznie przygotowują zawodowych kierowców do praktycznego zdania egzaminu, co nadaje uprawnienia ADR na 5 lat.

Opracowanie:
Nysa, al. Wojska Polskiego 4
tel. 505 127 792
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz