Materiał Partnera

Jastarnia rajem dla miłośników historii z okresu II wojny światowej

Jastarnia rajem dla miłośników historii z okresu II wojny światowej

II wojna światowa to okres, który na zawsze zapisał się na kartach naszej historii. Choć te traumatyczne wydarzenia na zawsze odcisnęły piętno w polskim społeczeństwie, wielu pasjonatów historii lubi zwiedzać kluczowe dla tamtych lat miejsca, oddając w ten sposób cześć poległym i podziwiając wielkość minionej technologii. Obowiązkowym miastem na ich liście powinna być Jastarnia.

Wojenne ślady przeszłości w Jastarni

Pierwszym punktem na liście miejsc do zobaczenia w Jastarni, których początek datuje się na okres II wojny światowej, jest tutejszy Skansen Fortyfikacji. Na jego terenie można podziwiać imponujące wielkością i znaczeniem historycznym schrony bojowe, zasieki przeciwpiechotne czy przeszkody przeciwpancerne. Po Ośrodku Oporu warto zobaczyć baterię przeciwlotniczą oraz zaporę minową z 1939 roku. Nie sposób nie wspomnieć również o wizycie w porcie, w którym przez niemieckie bombowce nurkujące zostały zatopione dwa okręty wojenne.

Do powyższych miejsc koniecznie należy dołączyć również trzy punkty obserwacyjne niemieckiego poligonu torpedowego, które zrobią wrażenie również na osobach niezainteresowanych na co dzień wojenną historią Polski. Na obejrzenie wszystkich tych obiektów zdecydowanie nie wystarczy jeden dzień, dlatego jeszcze przed wyjazdem warto zarezerwować nocleg w Jastarni.

Ile czasu potrzeba na zobaczenie wszystkich obiektów historycznych w Jastarni?

Jak widać, Jastarnia przyciąga swoją nietuzinkową historią, a, będąc w tym mieście, nie sposób nie zobaczyć również innych atrakcji turystycznych. Należą do nich między innymi molo, latarnia morska czy punkt widokowy w postaci Góry Libek, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach nadmorski krajobraz. Osoby, które mają słabość do historii, muszą koniecznie zobaczyć również Chatę Rybacką, w której znaleźć można resztki rozbitych okrętów z końca XIX wieku, a także Muzeum Pod Strzechą, w którym znaleźć można gromadzone przez właściciela od lat sprzęty rybackie.

Jeden dzień to zdecydowanie za mało, żeby zobaczyć wszystko to, co ma do zaoferowania Jastarnia. Uwzględniając jeszcze fakt, że, będąc w mieście nadmorskim, nie można przecież nie spędzić przynajmniej jednego dnia na plaży, na zwiedzanie jednej z najbardziej malowniczych miejscowości na Półwyspie Helskim należy poświęcić przynajmniej kilka dni. W tym celu warto zarezerwować nocleg, który będzie spokojną przystanią na morzu wrażeń.

Godną polecenia bazą noclegową jest położona w centrum Willa Denega, która zaprasza dogodną ofertą nie tylko w postaci komfortowych pokojów, ale również dodatkowych udogodnień, takich jak umożliwiający utrzymanie kontaktu z resztą świata bezprzewodowy Internet czy też pozwalający na zjedzenie apetycznej karkówki zadaszony grill.

Historyczne miejsca wojenne stanowią częsty kierunek zwiedzania, a jednym z nich jest właśnie Jastarnia.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz