Materiał Partnera

Japoński sos sojowy do sushi – co na jego temat podpowiadają kucharze z restauracji Zano Sushi?

Japoński sos sojowy do sushi – co na jego temat podpowiadają kucharze z restauracji Zano Sushi?

Przysmaki kuchni japońskiej to obowiązkowy przystanek każdego zwolennika kulinarnych podróży. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej charakterystyczny specjał, czyli sushi – potrafi zachwycić podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy. I choć zdecydowanie najwięcej uwagi poświęca się głównym składnikom tej wyjątkowej potrawy, to warto wiedzieć o tym, że ogromny wpływ na smakowe doznania może mieć również odpowiednio dobrany sos sojowy. Z jakimi informacjami na temat tego dodatku warto się zatem zapoznać?

Czym charakteryzuje się japoński sos sojowy?

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej stosowanych w przypadku sushi dodatków jest wysokiej jakości japoński sos sojowy. Jak podkreślają doświadczeni kucharze z restauracji Zano Sushi – jego skład, wbrew powszechnej opinii wcale nie należy do wyjątkowo skomplikowanych. Wytwarza się go z ryżu, pszenicy lub ziaren swoi, wody oraz soli. W tym przypadku kluczowa staje się dbałość o odpowiednie proporcje. Im więcej uwagi poświęci się staranności przygotowania, tym lepszy efekt kulinarny da się uzyskać – co oczywiście nie powinno stanowić dużego zaskoczenia.

Fermentowany sos jest uznawany za jedną z najważniejszych przypraw w całej azjatyckiej kuchni – również chińskiej i indonezyjskiej. Odmianę japońską charakteryzuje rzadka konsystencja i wyraźny słony smak. Ciemny, przezroczysty sos sojowy jest aromatyczny, dzięki czemu idealnie nadaje się do doprawiania wszystkich wersji sushi.

Z jakimi wariantami sosu sojowego do sushi można się spotkać?

Magia oryginalnego japońskiego sosu sojowego stosowanego do sushi polega przede wszystkim na tym, że pomimo swojego aromatu, nie odminuje on potrawy. Jego rolą jest wyłącznie podkreślenie smaku dania, a to dla wielu znawców ogromna zaleta. Nie dziwi zatem fakt, że współcześnie można spotkać się przynajmniej z kilkoma odmianami tego dodatku. Wyjątkowo dużą popularnością cieszy się m.in. sos do sushi znany pod nazwą Tamari. Ma on charakterystyczną ciemną barwę i jest w 100% wytwarzany z soi. Najczęściej podaje się go do sushi sashimi. Za kolejną ciekawą propozycję z pewnością można uznać sos Saishikomi shōyu – mocno esencjonalny oraz podwójnie przetwarzany. To propozycja dla nieco bardziej doświadczonych fanów kuchni japońskiej.

Chcąc spróbować najlepszego sushi podawanego z najwyższej jakości dodatkami, warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez restaurację Zano Sushi. To właśnie tutaj wszyscy klienci mogą liczyć nie tylko na niezwykle smaczne dania, ale także na zachwycający klimat, który przywodzi na myśl Daleki Wschód. Właściciele oraz kucharze zadbali również o to, aby spróbowanie japońskich specjałów, stało się dla klientów szansą na odbycie dalekiej podróży bez konieczności opuszczania miasta.

Opracowanie:
Warszawa, Instalatorów 5 lok. U6
tel. 698 118 118
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz