Materiał Partnera

Jakimi paletami zajmują się profesjonalne skupy?

Jakimi paletami zajmują się profesjonalne skupy?

Uszkodzenie palety nie musi wcale eliminować jej z dalszego użytku. Nie oznacza również strat finansowych dla przedsiębiorstwa, które jest właścicielem zniszczonej drewnianej platformy. Okazuje się bowiem, że uszkodzone palety można z powodzeniem wymieniać w renomowanych skupach. Tego typu miejsca zajmują się także sprzedażą poszczególnych typów palet i nie tylko – co obejmuje kompleksowa oferta?

Paleta zgodna z oczekiwaniami

Palety są powszechnie wykorzystywane w branży transportowej i logistycznej. Dzięki niewielkiej wadze oraz sporej wytrzymałości doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie poszczególnych ładunków. Towary przewożone na paletach mogą charakteryzować się nawet sporą wagą, a dzięki zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji, drewniane platformy są łatwe w rozładunku i załadunku. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku tzw. europalet. Ich sprzedażą zajmuje się skup Marka Sitkowskiego, który zajmuje się szeroko przetwórstwem drewna. Wykonane z tego materiału wyroby muszą charakteryzować się zatem przede wszystkim odpowiednimi rozmiarami.

Dla europalet wynoszą one 1200 × 800 × 144 mm, co pozwala na załadowanie na nią sporej ilości towaru lub ładunków ponadgabarytowych. Specjalizujące się w ich sprzedaży skupy zapewniają doskonałą jakość oferowanych produktów, co przekłada się na możliwość ich wielokrotnego użytku. Szeroki asortyment skupów palet obejmuje jednak także palety jednorazowe. Pozostają one wraz z towarem u odbiorcy, co ogranicza koszty wykorzystania ich w transporcie.

Rozbudowane usługi

Skupy palet oferują swoim klientom kompleksowe usługi w zakresie wymiany uszkodzonych wyrobów na sprawne. W tym zakresie firma jest w stanie zapewnić transport własnym sprzętem, co z kolei umożliwia łatwy odbiór zniszczonych palet i dostarczenie klientowi wybranych przez niego modeli w określonej ilości. Oprócz europalet czy palet jednorazowych mogą to być także palety przemysłowe. Renomowany skup palet jest w stanie zapewnić kompleksowe usługi z zakresu dopasowania tego typu platform drewnianych do konkretnego zastosowania – porady udzielone przez fachowców dają możliwość zakupu odpowiednich palet.

Ten niezwykle istotny element w branży transportowej i logistycznej jest także prosty w magazynowaniu. Nierzadko jednak ulega wtedy uszkodzeniom mechanicznym, których nie warto eliminować we własnym zakresie. Może to bowiem doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji w postaci całkowitego uszkodzenia palety w trakcie transportu i tym samym nawet utraty ładunku lub jego zniszczeniu. Warto w przypadku zauważenia uszkodzeń palety zdecydować się na jej wymianę lub oddanie do skupu. Kompleksowe usługi tego typu miejsc pozwalają na uzyskanie każdego typu palety w atrakcyjnej cenie.

Opracowanie:
Zamość 8
tel. 62 739 95 24
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz